reklama

Mourinhovi remíza nestačí: Chybí nám zabijácký instinkt

José Mourinho José Mourinho autor: Reuters
Trenér Chelsea byl po utkání proti Galatasaray v Lize mistrů nespokojený.

Istanbul - Remíza 1:1 ze hřiště Galatasaraye (utkání jsme sledovali živě ZDE) dává v osmifinále Ligy mistrů do odvety větší šanci londýnské Chelsea, její trenér José Mourinho, ale po prvním zápase spokojený nebyl. Posteskl si, že jeho hráčům chybí zabijácký instinkt.

"To je celý náš tým. Někomu stačí na tři góly tři šance, my z pěti proměníme jednu. V první půli jsme měli rovnou několik příležitostí zápas rozhodnout. To není kritika útočníků, jak by se mohlo zdát, jen konstatování, jaký profil mužstva máme," cituje agentura Reuters slova portugalského kouče.

Týmu podle něj schází finální myšlenka. "Tvoříme hru, dostáváme se do pokutového území, ale když už tam jsme, chybí nám správná přihrávka, správný pohyb," dodává Mourinho.

Chelsea sice v současné době vede anglickou nejvyšší soutěž, její lodivod ale stejně není stoprocentně spokojený. "I v Premier League ztrácíme spoustu bodů proto, že nám chybí zabijácký instinkt a neumíme soupeře definitivně zlomit. I v Lize mistrů jsme mohli dosáhnout jiného výsledku," myslí si Mourinho.

Ale také pochválil své hráče za nasazení zápase. "Nemohu být kritický, to je pravda. Hráči nechali na hřišti všechno, bojovali jeden za druhého. Odvedli dobrou práci na hřišti, kde se těžko vyhrává. Je lepší tu uhrát remízu 1:1, než 0:0."

O jediný gól Chelsea se postaral Fernando Torres, kterému dal trenér přednost před zkušeným Eto´em.

Mancini: Postup vidím na 40 procent

"Nando měl velmi dobrou sezonu. V jeho největší formě ho dvakrát zastavila zranění, ale mezitím dával pro nás důležité góly. Třeba v lize mistrů proti Schalke, což pro nás byl klíčový zápas," vysvětloval Mourinho jeho nominaci pro zápas.

Domácí trenér Roberto Mancini rovněž nebyl úplně spokojený s herním projevem svého týmu, pro odvetu ale neztrácí víru v postup. "Prvních 25 minut jsme hráli se strachem a dali jsme soupeři spoustu prostoru. V Londýně to bude těžké, ale doufám, že si hráči v druhé půli dokázali, že mohou postoupit. Naše šance jsou tak na 40 procentech," odhaduje Mancini.

Právě v druhé půli totiž zápas vyrovnal Aurelien Chedjou. V odvetě ale stačí Chelsea i remíza 0:0.

Mourinho postupové šance ovšem propočítávat nechtěl. "Nejsem dobrý v matematice. Fotbal není matematika, kdyby byl, trénoval bych ve třetí lize, ale já trénuju Chelsea," zavtipkoval před novináři tradičním způsobem portugalský kouč.

reklama