reklama

Anglická média tvrdí: Moyes po další prohře v United končí

Roberto Martínez, kouč Evertonu, podává ruku Davidu Moyesovi. Roberto Martínez, kouč Evertonu, podává ruku Davidu Moyesovi. autor: Reuters
První návrat na stadion Evertonu, který před loňským odchodem k fotbalistům Manchesteru United vedl jedenáct let, nebyl pro trenéra Davida Moyese příjemným zážitkem.

Londýn - První návrat na stadion Evertonu, který před loňským odchodem k fotbalistům Manchesteru United vedl jedenáct let, nebyl pro trenéra Davida Moyese příjemným zážitkem.

Fanoušci padesátiletého kouče vypískali, obhájci titulu prohráli 0:2 a mají jistotu, že poprvé od roku 1995 budou chybět v Lize mistrů. Podle anglických médií to prý byla poslední kapka pro vedení, které prý Moyese odvolá.

"Trenér United ztratil důvěru kabiny, klub se pod jeho vedením poprvé po devatenácti letech nedostane do nejlepší ligové čtyřky. A tak odchází," píše ve své zprávě anglický deník The Mirror. S podobnými informacemi přicházejí i serióznější The Times nebo The Guardian.

Klub ale zatím mlčí a žádné oficiální stanovisko nevydal. Rozhodne se zřejmě v nejbližších hodinách.

Moyes: Tenhle klub do Ligy mistrů patří

"Bolí to, protože tenhle klub do Ligy mistrů patří," řekl Moyes, který přišel k týmu po minulé sezoně jako nástupce Alexe Fergusona, který s United mimo jiné získal třináct mistrovských titulů a dvakrát vyhrál Ligu mistrů.

Bývalý kouč však na úspěšnou éru svého předchůdce ani zdaleka nenavázal a jeho krátké angažmá se spíš nese v překonávání nelichotivých rekordů. United například poprvé od roku 2001 prohráli tři zápasy za sebou a už teď je jisté, že sezonu Premier League zakončí s nejnižším počtem bodů v klubové historii. Navíc jim pořád hrozí, že si nezahrají ani v Evropské lize.

Dojde vedení United trpělivost?

"Je jasné, že se musíme hodně zlepšit," prohlásil Moyes. "Děláme všechno pro to, abychom se do Ligy mistrů co nejrychleji vrátili. Teď jsme ale ve fázi přestavby týmu a její výsledky teprve přijdou," přidal trenér, na kterého při nedělním zápase jeden z fanoušků převlečený za smrtku mával kosou.

Možná šlo o jistou symboliku a vedení United opravdu dojde po nepovedené sezoně s Moyesem trpělivost. Podle deníku The Guardian totiž při sestavování rozpočtu počítá minimálně se čtvrtfinálovou účastí v Lize mistrů a třetí příčkou v Premier League. A jen absence v elitní evropské soutěži by klub připravila o 50 milionů liber.

Everton paradoxně těží z Moyesovy práce

Slabou útěchou pro Moyese může být alespoň pochvala od Roberta Martíneze, který se stal jeho nástupcem v Evertonu. "Měl jsem velké štěstí, že jsem přišel do klubu, kde všechno fungovalo," prohlásil španělský kouč.

Martínez navíc může hned v první sezoně dovést Everton do Ligy mistrů, protože na čtvrtou příčku zajišťující start v předkole ztrácí jeho tým jeden bod. "Je tady vidět práce, kterou tady David za jedenáct let odvedl. A právě ta byla základním kamenem pro naše výsledky v této sezoně," uvedl Martínez.

reklama