Moyes má první trofej v United. RvP mu zajistil Superpohár

11. 8. 2013 19:15
Fotbalisté Manchesteru United získali svůj první triumf v sezoně. Úřadující šampioni v Premier League pod vedením nového manažera Davida Moyese porazili v FA Community Shield Wigan 2:0.
Robin van Persie vystřílel United triumf v FA Community Shield a zajistil manažerovi Davidu Moyesovi první titul na lavičce Red Devils. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United získali svůj první triumf v sezoně.

Úřadující šampioni v Premier League pod vedením nového manažera Davida Moyese porazili v FA Community Shield, tedy anglickém superpoháru, vítěze Anglického poháru z Wiganu 2:0.

Oba góly United vstřelil ve Wembley nejlepší kanonýr loňského ligového ročníku Robin van Persie.

Rychlý gól United uklidnil

Manchester zatím pod Moyesem v přípravě nepředvádí dobré výsledky, ale tentokrát si dal záležet.  Hodně mu pomohl brzký úvodní gól Van Persieho, jenž hlavou v 6. minutě uklidil Evrův centr přesně k tyči.

O chvíli později se napravo prosadil Zaha a jeho ostrý centr na Welbecka musela odvracet wiganská obrana. Jinak se však ´Red devils´ příliš do útoku nehnali. Spíš drželi míč, což jim i díky bojácnosti soupeře stačilo.

Wigan se probudil až před přestávkou. Smallingovo zaváhání u brankové čáry využil k nájezdu z úhlu McClean, ale jeho střílenou přihrávku nikdo z spoluhráčů do sítě neusměrnil. Na druhé straně pak kontroval střelou z otočky aktivní Welbeck.

Naději na vyrovnání vzal Van Persie

Po změně stran převzal iniciativu Wigan, ovšem v 59. minutě ji uhasil opět Van Persie, jehož střelu nešťastně tečoval do protisměru brankáře Carsona Perch.

V 79. minutě mohl nizozemský kanonýr dokonat hattrick, ale Evrův centr před ním odvrátil Barnett.

V závěru už se zápas jen dohrával, čehož oba trenéři využili k protočení dalších hráčů.

"Beru to tak, že tohle je další trofej pro Sira Alexe," řekl Moyes po zápase. "Dnes jsem ten tým koučoval, ale byla to odměna za vítězství v Premier League pod Sirem Alexem, takže já na tom moc velkou zásluhu nemám."