reklama

Moyes: Tato sezona Premier League je asi nejhorší v historii

David Moyes (Real Sociedad San Sebastian) David Moyes (Real Sociedad San Sebastian) autor: Reuters
Bývalému skotskému kouči Manchesteru United a Evertonu chybějí v anglické nejvyšší soutěži velcí fotbalisté i týmy.

Londýn - Trenér fotbalistů San Sebastianu David Moyes považuje aktuální sezonu Premier League za nejhorší v historii. Bývalému skotskému kouči Manchesteru United a Evertonu chybějí v anglické nejvyšší soutěži velcí fotbalisté i týmy.

"Podle mého názoru je to nejhorší Premier League, kterou jsem zažil, možná nejhorší Premier League v historii," řekl Moyes v rozhovoru pro televizi BT Sport.

"Když si vzpomenete na skvělé hráče, kteří tuto soutěž zdobili, nemluvě o výjimečných týmech, tak letos tam nic podobného není. V Premier League jsou sice dobré týmy, velmi dobré týmy i výborní hráči, ale už nevidím tu soutěž z minulých let," přidal jednapadesátiletý trenér.

Moyes vedl jedenáct let Everton, poté v létě 2013 převzal po Alexi Fergusonovi Manchester United. Tam si však hodně pokazil trenérské renomé, protože zlomil několik negativních klubových rekordů a už po devíti měsících byl odvolán.

Na lavičku Realu Sociedad usedl Moyes loni v listopadu a baskický klub je momentálně na dvanáctém místě španělské ligy. Přes údajný zájem West Hamu a Newcastlu někdejší stoper o letním návratu do Anglie neuvažuje. "Užívám si trénování na jiných stadionech a práci s jinými hráči, snažím se učit jazyk a kulturu. Takže mi momentálně Premier League nechybí," dodal Moyes.

reklama