Mrazivá výhra. Češi zdolali Kanadu, hosté nedali penaltu

15. 11. 2013 18:54
Čeští fotbalisté porazili v přátelském duelu Kanadu, Pešice tak coby kouč národního týmu vyhrál i třetí zápas.
Petr Čech chytil proti Kanadě další penaltu.

Olomouc - Čeští fotbalisté porazili v přátelském duelu Kanadu 2:0, Josef Pešice tak coby prozatímní kouč národního týmu vyhrál i třetí zápas v řadě. A v to době, kdy to vypadá, že se šéf svazu Miroslav Pelta nedomluví s Plzní na uvolnění Pavla Vrby (VÍCE ZDE!).

O tři body českého týmu se postarali brankami ve 3. minutě debutant Ondřej Čelůstka, v minutě 81. Tomáš Hořava a také gólman Petr Čech, který chytil v závěru první půle De Rosariovi penaltu.

Duel jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Hlasy po přípravném utkání ČR - Kanada

Josef Pešice (trenér ČR): "Můžu být spokojený akorát s vítězstvím 2:0, jinak samozřejmě výkon nebyl optimální. Celkově nic moc. Projevilo se, že to je přátelský zápas, že se psalo o Kanadě, že je soupeřem, který nám nemůže ublížit. Měl jsem takový pocit, že trošku i tak k tomu hráči přistoupili.

A když zjistili, že to nebude až tak jednoduché, nemohli se do toho dostat. Bylo vidět, že nám chyběli středoví hráči, kazili jsme přihrávky. V první půli se ani nechtělo útočníkům moc atakovat. Je vidět, že i proti slabším soupeřům musíme ze sebe vydat vše. Říkal jsem klukům i v poločase, že pokud nezačnou běhat, budou mít starosti.

Poděkoval bych Petru Čechovi, že chytil penaltu. A také olomouckým fanouškům, kteří byli bezvadní. Pomohli k tomu, že po příchodu Hořavy se to trošku zvedlo. Určitě mě moje angažmá u nároďáku obohatilo, doufám, že jsem uspěl."

Ondřej Čelůstka (autor prvního gólu): "Je to moc hezký pocit. Takhle jsem si to nepředstavoval, že se trefím tak brzo. Čekal jsem na branku hodně dlouho, naposledy jsem skóroval v Turecku. Jsem rád, že se mi to povedlo zrovna při mém debutu tady v reprezentaci. Určitě gól věnuji babičce, která bohužel před dvěma týdny zemřela. Gól má pro mě velkou hodnotu, patří k nejcennějším v kariéře."

Zápas rozhodla už třetí minuta

Uběhly necelé tři minuty zápasu a téměř deset tisíc fanoušků na Andrově stadionu v Olomouci mohlo slavit. Po standardní situaci se totiž hlavou trefil nehlídaný Čelůstka, který aby se v pokutovém území soupeře pomalu bál.

Svěřence kouče Pešiceho gól reprezentačního debutanta uklidnil, na hřišti sice vládli, žádný skvělý výkon, kterým by rozehřáli v mrazu fanoušky ale především v první půli nepředvedli.

A málem za svojí bohorovnost a ležérnost zaplatili. Suchý ve 38. minutě sestřelil ve vápně De Rosaria a sám faulovaný kapitán Kanaďanů se postavil k exekuci pokutového kopu. Jenže selhal, jeho střelu po pravé ruce Čech vystihl a míč vyrazil na roh.

Češi ve druhé půli na hřišti dominovali

Domácí kouč poslal po změně stran na hřiště dle svého slibu všechny náhradníky vyjma gólmana Vaclíka a Češi si přece jen začali vytvářet šance. Jenže Vydra v zakončení selhal, Kadlecovi ustřelil (čistě) míč ve vápně skluzem bek a neprosadil se ani další dravec Krejčí.

Druhý gól ale nakonec přece jen domácí favorité přidali. V 81. minutě rozjeli bleskovou, moderní akci a míč po ose Dočkal-Vydra-Hořava zastavila po střele posledně jmenovaného odchovance Olomouce nyní hrajícího v Plzni až síť - 2:0.

Kdo nahradí Pešice? Zatím nikdo neví

Zkušený Josef Pešice tak nejspíše zakončil své působení na lavičce reprezentačního trenéra s bilancí 3 zápasů, 3 výher a při skóre 7:1. To je jen o jeden vstřelený gól méně, než dali Češi za předešlých sedm zápasů dohromady.

Přesto je více než jisté, že na prestižním postu odkoučoval poslední duel. Kdo jej ale nahradí, to je stále ve hvězdách...

Přípravné fotbalové utkání v Olomouci:

ČR - Kanada 2:0 (1:0)

Branky: 3. Čelůstka, 81. Hořava. Rozhodčí: Bryn - King, Thomas (všichni Wales). Bez karet. Diváci: 9749.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok (46. Mazuch), Suchý, Čelůstka - Hübschman - Dočkal (86. Rajtoral), Vaněk (46. Jiráček), Krejčí (57. Hořava) - V. Kadlec (75. Šural), Kozák (46. Vydra). Trenér: Pešice.

Kanada: Hirschfeld - Ledgerwood, Henry, Hainault, De Jong (62. Morgan) - Straith - Ricketts (73. Attakora), Pacheco (73. Bekker), Osorio (62. Teibert), Jackson (24. Porter) - De Rosario (82. Clarke). Trenér: Floro.