reklama

Mrazivé svědectví o Maradonově smrti: Zůstal bez pomoci, sanita přijela za půl hodiny

Fanoušci uctívají památku Diega Maradony Fanoušci uctívají památku Diega Maradony autor: Reuters
Právní zástupce Diega Maradony Matias Morla chce nechat prošetřit veškeré okolnosti středečního úmrtí argentinské fotbalové legendy.

V prohlášení na twitteru kritizoval především pomalou reakci záchranné služby, sanitka podle něho přijela až za více než půl hodiny.

S Maradonou se v prezidentském paláci loučí davy lidí, rodina chce pohřeb už dnes S Maradonou se v prezidentském paláci loučí davy lidí, rodina chce pohřeb už dnes Prohlédněte zde

"Je nevysvětlitelné, že ho 12 hodin nikdo z těch, kteří se o něho měli starat, nezkontroloval a nikdo mu nevěnoval pozornost," uvedl Morla na twitteru.

"Sanitce trvalo více než půl hodiny, než přijela, což je trestné idiotství," dodal s tím, že nedovolí, aby se vše zametlo pod koberec, a bude požadovat plné prošetření.

Podle předběžných výsledků pitvy, kterou provedli v nemocnici San Fernando, zemřel Maradona na selhání srdce.

Koroner u něho konstatoval onemocnění městnavou kardiomyopatií, při níž se rozšíří srdeční oddíly a tím pádem sníží funkce komor. Podle lékařů vyvolal selhání akutní plicní edém.

Maradona zemřel necelý měsíc po 60. narozeninách, na začátku listopadu navíc podstoupil akutní operaci kvůli krevní sraženině v mozku. Po propuštění z nemocnice měl nastoupit na odvykací kůru kvůli závislosti na alkoholu.

Maradonův mluvčí Sebastián Sanchi uvedl, že do hrobu budou Maradonovy ostatky uloženy za týden ve čtvrtek na hřbitově Jardín de Paz (Zahrada pokoje) na předměstí Buenos Aires, kde jsou pohřbeni také jeho rodiče.

Diegovy top hlášky: Že jsem Maradona, to mi v blázinci nevěřil ani Robinson Crusoe Diegovy top hlášky: Že jsem Maradona, to mi v blázinci nevěřil ani Robinson Crusoe Prohlédněte zde
reklama