reklama

Belgičanům se před MS zranil klíčový obránce Kompany

Vincent Kompany, Thibaut Courtois a Daniel Van Buyte na MS 2014. Přijde zkušený obránce o ten letošní šampionát? Vincent Kompany, Thibaut Courtois a Daniel Van Buyte na MS 2014. Přijde zkušený obránce o ten letošní šampionát? autor: Reuters
Kariéru dvaatřicetiletého obránce Kompany lemují častá zranění. V zápase s Portugalskem opustil hřiště v 55. minutě poté, co se zranil bez cizího zavinění.

Brusel  - Belgickým fotbalistům hrozí, že budou na mistrovství světa postrádat klíčového obránce Vincenta Kompanyho. Stoper Manchesteru City si v prvním přípravném utkání před šampionátem proti Portugalsku poranil tříslo a musel v úvodu druhého poločasu střídat. Domácí tým v Bruselu remizoval s úřadujícími mistry Evropy, kterým chyběl odpočívající Cristiano Ronaldo, bez branek.

Dvaatřicetiletý Kompany, jehož kariéru lemují častá zranění, opustil hřiště v 55. minutě poté, co se zranil bez cizího zavinění. Podle trenéra Roberta Martíneze by mělo být o vážnosti hráčova zranění jasno během 48 hodin. "Dokážete si představit, že nás to všechny vylekalo," řekl španělský kouč. Kompany má na kontě 77 reprezentačních startů.

Belgii čekají ještě přípravné zápasy s Egyptem a Kostarikou. Na mistrovství světa v Rusku se utká ve skupině G s Panamou, Anglií a Tuniskem.

reklama