reklama

Bizarní scény v jihoamerickém šlágru. Pro Argentince si během zápasu došla hygiena

Brazílie vs. Argentina v kvalifikaci mistrovství světa Brazílie vs. Argentina v kvalifikaci mistrovství světa autor: Reuters
K neuvěřitelné situaci došlo v nedělním kvalifikačním šlágru o mistrovství světa mezi Brazílií a Argentinou. Pro hráče hostí si přímo během utkání přišli úředníci z hygieny v doprovodu policistů, neboť Argentinci údajně při příjezdu do země porušili anticovidová pravidla. Zápas se nedohrál.

"Rozhodčí a delegát zápasu vyplní zápis pro disciplinární komisi FIFA a ta rozhodne o dalších krocích," uvedla v prohlášení jihoamerická federace CONMEBOL.

Problém byl s celkem čtyřmi hráči, kteří byli do argentinské nominace povoláni z Premier League. Ti měli podle covidových pravidel po příjezdu do Brazílie strávit 14 dní v karanténě. Argentinský tým ale přijel do země teprve před třemi dny, a tak hráči uvedli do příjezdových formulářů nepravdivé údaje, aby se mohli zápasu zúčastnit. 

Brazilské úřady však tento úhybný manévr prohlédly a varovaly Argentince, aby tyto hráče do zápasu nenominovali a všichni zůstali v karanténě. Hosté se ale rozhodli jejich nařízení ignorovat a do základní jedenáctky nasadili tři z této čtveřice, konkrétně Giovani Lo Celsa, Emiliana Martineze a Cristiana Romera.

"Anvisa (brazilská agentura pro zdravotnický dohled) považuje tuto situaci za vážné zdravotní riziko, a proto pověřila místní zdravotní úřady uvalením okamžité karantény na hráče, kteří se tu nesmí nijak pohybovat a musí jim být zakázán pobyt na brazilském území," uvedla agentura.

Jen pár minut po výkopu dnešního šlágru se tak na hřišti Corinthians arény objevili úředníci z hygieny doprovázení policisty a utkání muselo být přerušeno. 

"Proč vůbec ten zápas nechali rozehrát a pak ho po pěti minutách zastavili? Na stadionu jsme byli snad hodinu, mohli nám to říct," prohlásil hvězdný útočník Argentiny Lionel Messi v diskusi, která po intervenci úřadů nastala. 

Zhruba hodinu po celém incidentu byl zápas oficiálně ukončen, i když domácí hráči ještě dlouho zůstali na hřišti a bavili diváky improvizovanou tréninkovou jednotkou. O osudu utkání nyní bude muset rozhodnout FIFA. 

Brazílie byla před dnešním zápasem v čele jihoamerické kvalifikace o šest bodů právě před Argentinou. Na šampionát v Kataru se přímo kvalifikují první čtyři týmy. 

reklama