Buffon odchytal tisící zápas v profesionální kariéře a udržel proti Albánii čisté konto

Gianluigi Buffon Gianluigi Buffon autor: Reuters
Italský brankář Gianluigi Buffon nastoupil ke 168. utkání v reprezentaci, čímž překonal evropský rekord. Jeho Itálie doma porazila Albánii 2:0. Ve skupině G však po výhře nad Izraelem zůstávají první Španělé. Srbsko se dostalo do čela své skupiny, Chorvati zase udrželi neporazitelnost proti Ukrajině.

Palermo - Italští fotbalisté v kvalifikaci mistrovství světa doma porazili Albánii 2:0. Brankář Gianluigi Buffon v Palermu odehrál tisící zápas v profesionální kariéře a 168. reprezentačním startem vytvořil nový evropský rekord.

Černého premiérový gól a nakonec i hattrick. Doufám, že mi to pomůže do A-týmu Ajaxu, říká střelec Černého premiérový gól a nakonec i hattrick. Doufám, že mi to pomůže do A-týmu Ajaxu, říká střelec Čtěte zde

Kapitán reprezentace a Juventusu Turín překonal Španěla Ikera Casillase a Lotyše Vitalijse Astafjevse. Víc reprezentačních zápasů než devětatřicetiletý gólman, který debutoval v italském dresu jako devatenáctiletý v říjnu 1997, mají na kontě pouze Egypťané Ahmed Hasan (184) a Husam Hasan (178), Mexičan Claudio Suárez (177), Muhammad Dajía ze Saúdské Arábie (172) a Ekvádorec Iván Hurtado (168).

Buffon mohl inkasovat už po 40. vteřinách hry, ale Cikalleshi těsně minul. Domácí se ujali vedení ve 12. minutě. Basha v pokutovém území stáhl Belottiho a nařízenou penaltu bezpečně proměnil De Rossi, který oslavil jubilejní 20. reprezentační trefu.

Ve druhém poločase bylo utkání na téměř deset minut přerušeno kvůli vybuchující pyrotechnice v sektoru hostů. Favorita to však nerozhodilo a v 71. minutě přidal pojistku Immobile. Italové prodloužili sérii bez kvalifikační porážky na 55 zápasů.

Po pěti kolech zůstala Itálie ve skupině G druhá o skóre za Španělskem, které doma porazilo 4:1 Izrael. V Gijónu otevřel skóre ve 13. minutě Silva, v nastavení první půle zvýšil Vitolo a krátce po změně stran přidal třetí branku Costa. Čtvrthodiny před koncem snížil Refaelov, ale v 88. minutě pečetil vítězství střídající Isco.

Karviná zažila ofenzivní smršť. Jednadvacítka tři měsíce před Eurem smetla Slováky Karviná zažila ofenzivní smršť. Jednadvacítka tři měsíce před Eurem smetla Slováky Prohlédněte zde

Irsko remizovalo v Dublinu 0:0 s Walesem a přišlo o první místo ve skupině D. Do čela se díky lepšímu skóre dostalo Srbsko po výhře 3:1 v Gruzii. Wales v kvalifikaci počtvrté za sebou remizoval a zůstal třetí.

Chorvatsko v Záhřebu porazilo Ukrajinu 1:0 a udrželo kvalifikační neporazitelnost i vedoucí příčku ve skupině I. Ukrajinu na druhé pozici vystřídal Island díky vítězství 2:1 na hřišti Kosova. V základní sestavě domácích nastoupil záložník Shala, který ze Sparty hostuje v Kasimpase.