reklama

Chorvaté chtěli podpořit fotbalisty na MS, ale místo toho zapálili ostrov lásky

Hořící ostrov Galešnjak Hořící ostrov Galešnjak autor: Facebook/Vatrogasci - oni su nasi Heroji
Hrátky s pyrotechnikou se chorvatským fanouškům na ostrově Galešnjak ve Středozemním moři nevyplatily.

Zadar - Požárem skončila akce, kterou v pátek uspořádalo jedno chorvatské rádio na podporu fotbalové reprezentace, která se dnes večer utká s domácími Rusy o postup do semifinále mistrovství světa. Jak píše web jutarnji.hr, zhruba stovka fanoušků nešťastnou náhodou zapálila donesenými pochodněmi "ostrov lásky" - známý ostrůvek ve tvaru srdce, který leží u pobřeží pár kilometrů jižně od Zadaru.

"Zveme všechny zájemce na známý ostrov Galešnjak… Na podporu reprezentace chceme udělat jedinečnou fotografii ze vzduchu," stálo v pozvánce, zveřejněné na facebooku rozhlasové stanice. Večer kolem osmé se tak na jinak neobydleném ostrůvku objevila přibližně stovka lidí s pochodněmi a bengálskými ohni, aby vytvořila "Vatreno srce" (ohnivé srdce). Vatreni se také přezdívá chorvatskému národnímu týmu.

Hrátky s ohněm se ale lidem, kteří si měli pro všechny případy přinést i láhev s vodou, vymkly z rukou a nakonec začal hořet i porost na Galešnjaku. Brzy však přispěchali na pomoc dobrovolní hasiči z nedalekého městečka Filip i Jakov, takže ikona středního Jadranu, oblíbená mezi zamilovanými, utrpěla jen menší škody.

reklama