reklama

Chorvatsko musí zaplatit rekordní pokutu za pití nesponzorských nápojů, pykat budou i Švédové

Brazil's Fred (C) is fouled by Croatia's Dejan Lovren (L) during the 2014 World Cup opening match between Brazil and Croatia at the Corinthians arena in Sao Paulo June 12 Brazil's Fred (C) is fouled by Croatia's Dejan Lovren (L) during the 2014 World Cup opening match between Brazil and Croatia at the Corinthians arena in Sao Paulo June 12 autor: Reuters
Chorvati porušili během osmifinálového zápasu marketingová práva vztahující se na mistrovství světa v Rusku.

Moskva - Chorvatská fotbalová reprezentace musí uhradit pokutu 70 tisíc švýcarských franků (asi 1,56 milionu korun) za porušení marketingových práv na mistrovství světa v Rusku. Hráči se v prodloužení osmifinále s Dánskem občerstvovali neschválenými nápoji, jejichž výrobce nepatří mezi oficiální sponzory šampionátu.

Stejnou pokutu, která je zatím nejvyšší, jakou disciplinární komise FIFA na mistrovství v Rusku udělila, dostala také švédská reprezentace. Její hráči totiž na zápasech navzdory varování nosili oblečení nepovolených značek.

Komise rovněž udělila chorvatské reprezentaci varování za porušení pravidla o výstroji hráčů. Brankář Danijel Subašič totiž po penaltovém triumfu nad Dánskem sundal dres a odhalil, že pod ním nosí tričko s fotografií svého kamaráda Hrvoje Čustiče, který v roce 2008 tragicky zemřel na následky zranění při zápase.

Subašič má na tričku kromě fotky i nápis "Navždy". Při dotazu novinářů o den později na Čustiče se gólman na tiskové konferenci rozbrečel. Jenže FIFA zakazuje, aby hráči měli pod dresem trička se vzkazy. Pokud ho znovu oblékne, hrozí Subašičovi pokuta.

reklama