reklama

Čínský průšvih. Fotbalisté jsou na úrovni Filipín, slavný Lippi už se poroučel

Marcelo Lippi už není koučem čínské fotbalové reprezentace Marcelo Lippi už není koučem čínské fotbalové reprezentace autor: Reuters
Italský kouč Marcello Lippi podruhé skončil u fotbalové reprezentace Číny. Trenér italských mistrů světa z roku 2006 odstoupil z funkce po porážce se Sýrií v kvalifikaci o postup na světový šampionát.

"Jsem velmi dobře placen a přebírám plnou odpovědnost. Oznamuju svou rezignaci a už nebudu trenérem čínského týmu," uvedl na tiskové konferenci Lippi, jenž si ve funkci údajně vydělal 25 milionů dolarů (580 milionů korun) ročně.

Čína prohrála ve čtvrtek 1:2 s válkou zmítanou Sýrií, která navíc kvůli stavu ve své zemi ani nemohla nastoupit na domácím trávníku. Hrálo se proto v Dubaji. Sýrie nyní překvapivě vede tabulku skupiny A o pět bodů před Čínou, která má stejně bodů jako třetí Filipíny… Do další kvalifikační fáze postoupí vítězové skupin a čtyři nejlepší týmy z druhých míst.

Nyní jednasedmdesátiletý Lippi poprvé trénoval čínské fotbalisty od roku 2016 do lednového mistrovství Asie. Poté tým převzal jeho někdejší reprezentační svěřenec Fabio Cannavaro, jenž ale vydržel ve funkci jen šest týdnů, a Lippi se v květnu na lavičku vrátil.

reklama