reklama

Další ztráta pro národní tým. Proti Belgii si nezahraje zraněný Jankto

autor: Dalibor Sosna
Z nominace české fotbalové reprezentace před nedělním utkáním kvalifikace mistrovství světa v Belgii vypadl křídelník Jakub Jankto.

Pětadvacetiletý záložník španělského Getafe kvůli zranění neodletěl do Bruselu a odpojil se od národního týmu. Trenér Jaroslav Šilhavý místo něj nikoho nepovolal. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Janktovo zranění nesouvisí s jeho odstoupením ve čtvrtečním domácím zápase s Běloruskem (1:0) v Ostravě, v němž musel český záložník v 77. minutě střídat kvůli křečím. Vedle utkání v Belgii přijde i o středeční přípravný duel s Ukrajinou v Plzni.

"Nejde o nic závažného, snad budu brzy ready," uvedl Jankto na sociální síti. "Stalo se to během včerejška. Omlouvám se, ale dohoda je, že nebudeme konkrétní. Klub nás o to požádal. Nechci ani nijak mlžit, ale musíme to respektovat," řekl na tiskové konferenci Šilhavý.

Jankto je již šestým hráčem z původní nominace, o kterého reprezentace přišla. Kvůli zranění se omluvilo také trio ze Slavie brankář Ondřej Kolář a obránci Ondřej Kúdela s Janem Bořilem. Stopeři David Zima a Jakub Brabec vypadli z mužstva kvůli tomu, že uzavírali přestupy do zahraničí.

"Je to realita. Přibyla další absence, nicméně jsou tu další hráči, kteří se musejí a chtějí poprat o svoji šanci. Půjde do hry další hráč a uvidíme, jak to zvládne," prohlásil Šilhavý.

Národnímu týmu chybí i řada dalších hráčů v čele s elitním útočníkem Patrikem Schickem, který si odpykává disciplinární trest po březnovém vyloučení ve Walesu. Kouč Šilhavý má aktuálně ve výběru na Belgii 22 hráčů.

reklama