Hrdinka Megan poslala USA do semifinále. Američanky vyrovnaly rekordní sérii

28. 6. 2019 23:14
Fotbalistky USA postoupily i na osmém světovém šampionátu mezi nejlepší čtveřici. Obhájkyně titulu porazily ve čtvrtfinále domácí Francii 2:1 a desátým vítězstvím na MS za sebou vyrovnaly rekordní sérii Norska, které stejnou šňůru výher předvedlo na turnajích v letech 1995 a 1999.
Megan Rapinoeová vystřelila USA semifinále fotbalového MS dvěma góly.
Megan Rapinoeová vystřelila USA semifinále fotbalového MS dvěma góly. | Foto: Reuters

Už v páté minutě poslala Američanky v pařížském Parku princů do vedení Megan Rapinoeová, která v osmifinále zařídila výhru nad Španělskem dvěma proměněnými penaltami. Tentokrát se trefila z přímého kopu, její střela z úhlu prošla chumlem hráček v malém vápně až do sítě.

Francouzky měly šance na vyrovnání, ale po hodině hry zmrazila jejich tlak znovu Rapinoeová, která zakončila rychlý útok a pátou brankou se dotáhla do čela střeleckého pořadí turnaje. Snížila až devět minut před koncem Wendie Renardová, na její gólovou hlavičku ale už žádná jiná domácí hráčka nenavázala.

V semifinále se trojnásobné světové šampionky z USA utkají v úterý s Anglií.