reklama

I Maradona se musí chovat slušně, vzkázala legendě FIFA

Diego Armando Maradona v zápase Argentina - Island na MS 2018 Diego Armando Maradona v zápase Argentina - Island na MS 2018 autor: Reuters
FIFA se vyjádřila k obscénímu chování Diega Maradony v průběhu utkání ve skupině mezi Argentinou a Nigérií.

Moskva - Podle Mezinárodní fotbalové federace FIFA se musí i legendární Argentinec Diego Maradona chovat slušně a projevovat respekt soupeřům. Kapitán mistrů světa z roku 1986 na šampionátu v Rusku vzbudil pozornost poté, co v úterním zápase s Nigérií (2:1) slavil vítězný gól svých krajanů se zdviženými prostředníčky.

"Diego Maradona je jeden z nejlepších fotbalistů historie a součást našeho programu legend," řekl novinářům jeden z ředitelů FIFA Colin Smith. "Očekáváme, že všichni hráči, bývalí hráči, zaměstnanci i fanoušci se budou chovat slušně a s respektem," dodal funkcionář.

Kamery Maradonu několikrát zachytily, jak zápas v Petrohradu prožívá. Okamžiky extáze však střídal s chvílemi letargie, kdy se zdálo, že usíná. Vše bývalý trenér argentinské reprezentace korunoval obscénní oslavou vítězné branky Marcuse Roja z 86. minuty, která obhájce stříbra posunula do osmifinále.

Maradona ukazoval po vítězné brance prostředníčky na všechny strany, po zápase ho museli odnést Maradona ukazoval po vítězné brance prostředníčky na všechny strany, po zápase ho museli odnést Čtěte zde

Sedmapadesátiletý Maradona, jenž byl po utkání v zákulisí krátce ošetřován, v minulosti bojoval se závislostí na drogách a alkoholu, po předávkování kokainem v roce 2000 málem zemřel. Bývalá hvězda Neapole v současnosti působí jako předseda běloruského klubu Dinamo Brest.

reklama