reklama

Ibrahimovic řekl ne. Slavný švédský útočník se do reprezentace nevrátí, MS v Rusku bude bez něho

Zlatan Ibrahimovic Zlatan Ibrahimovic autor: Reuters
Střelec Los Angeles ukončil spekulace, v dresu národního mužstva už se neobjeví.

Stockholm - Útočník Zlatan Ibrahimovic na letním mistrovství světa za Švédsko nenastoupí. Účast bývalého kapitána a střeleckého rekordmana (62), který už ukončil reprezentační kariéru, vyloučila národní fotbalová asociace.

Šestatřicetiletý Ibrahimovic skončil v národním týmu po Euru 2016. Po březnovém přesunu zkušeného kanonýra z Manchesteru United do Los Angeles Galaxy se však začalo mluvit o jeho možném návratu do švédské reprezentace pro ruský šampionát.

Spekulace přiživoval i sám bývalý hráč Manchesteru či Paris SG. "Mistrovství světa bez Zlatana není pořádné mistrovství světa," prohlásil například. "Na šampionát pojedu," zněl další z jeho výroků, i když je pravda, že neřekl, v jaké roli se hodlá v Rusku představit.

Teď už je jisté, že to nebude jako hráč. "Mluvil jsem se Zlatanem v úterý a řekl mi, že nezměnil svůj názor ohledně národního týmu - je to pořád ,ne'," uvedl vedoucí švédské reprezentace Lasse Richt. "Proto Zlatan Ibrahimovic nepřipadá v úvahu pro výběr na mistrovství světa, který trenér Janne Andersson oznámí 15. května," stojí dál v prohlášení asociace.

Švédští fotbalisté, kteří v baráži překvapivě vyřadili Itálii, se na MS ve skupině F utkají s Koreou, německými obhájci zlata a Mexikem.

Na smrt matky zapomínal s balonem u nohy. Je to nový Ronaldo, chválí svět útočníka Asensia Na smrt matky zapomínal s balonem u nohy. Je to nový Ronaldo, chválí svět útočníka Asensia Čtěte zde
reklama