Italové si porážkou ve Švédsku zkomplikovali cestu na světový šampionát

10. 11. 2017 22:58
Švédsko si v první zápase baráže o MS 2018 připsalo první výhru nad Itálií po pěti zápasech a poprvé od roku 1998.
Švédové slaví vítězný gól Jakoba Johanssona.
Švédové slaví vítězný gól Jakoba Johanssona. | Foto: Reuters

Stockholm - Fotbalisté Švédska vyhráli v úvodním zápase evropské části baráže o mistrovství světa nad favorizovanou Itálií 1:0. Zápas rozhodl v 61. minutě prvním dotykem s míčem v utkání střídající Jakob Johansson, který oslavil premiérovou trefu v reprezentaci. Itálii před pondělní domácí odvetou hrozí, že poprvé od roku 1958 bude na světovém šampionátu chybět.

Švédsko si připsalo první výhru nad Itálií po pěti zápasech a poprvé od roku 1998. Úvodní velkou šanci měli ve Stockholmu v šesté minutě hosté, ale gólově se dokázali prosadit jen domácí.

Sedmadvacetiletý záložník Johansson přišel na trávník v 57. minutě a už za čtyři minuty překonal brankáře Buffona střelou z hranice vápna, jejíž směr změnila teč. Středopolař AEK Atény si připsal ve čtrnáctém zápase za reprezentační A-tým první branku.

Italové si mohli zajistit lepší výchozí pozici do odvety, ale Darmian v 71. minutě trefil pouze tyč. Mistři světa z roku 2006 potvrdili současné trápení v ofenzivě, neboť za posledních pět zápasů dali jen tři góly.