reklama

Kouč italských fotbalistů Ventura po neúspěšné baráži skončil

Gian Piero Ventura (Itálie) Gian Piero Ventura (Itálie) autor: Reuters
Gian Piero Ventura po porážce v baráži o mistrovství světa končí na lavičce Itálie.

Řím - Trenér italské fotbalové reprezentace Gian Piero Ventura dva dny po neúspěšné baráži o postup na mistrovství světa v Rusku skončil. Vedení národní federace neuvedlo, zda jej po vyřazení se Švédskem odvolalo, nebo zda devětašedesátiletý kouč rezignoval.

Děkujeme, vypadněte. Rozloučí se Italové po barážovém fiasku s fotbalovými mumiemi? Děkujeme, vypadněte. Rozloučí se Italové po barážovém fiasku s fotbalovými mumiemi? Čtěte zde

Ventura neustál svou pozici poté, co s Itálií nečekaně selhal v baráži a výběr "squadry azzurry" bude poprvé od roku 1958 na světovém šampionátu chybět. Favorit minulý týden nejprve prohrál ve Švédsku 0:1 a v pondělí v domácí odvetě v Miláně navzdory velké převaze jen remizoval bez branek.

Ventura bezprostředně po nečekaném kolapsu odmítl rezignovat s tím, že se chce nejprve sejít se zástupci národní fotbalové federace a jejím prezidentem Carlem Tavecchiem.

Vedení italské federace po dnešním zasedání v Římě oznámilo, že bývalý kouč Udine, Cagliari, Neapole či Turína nebude u národního týmu pokračovat. Původní smlouva měla Venturovi vypršet až po evropském šampionátu v roce 2020.

"Jako první bod dnešního jednání Tavecchio oznámil volbu vedení národního týmu. Ventura ode dneška už není trenérem reprezentačního výběru," uvedla italská federace bez bližších podrobností v prohlášení na svém webu.

MS už zná všech 32 účastníků. Podívejte se, kdo všechno se do Ruska probil MS už zná všech 32 účastníků. Podívejte se, kdo všechno se do Ruska probil Prohlédněte zde

Italská média nejčastěji spekulují, že by se Venturovým nástupcem mohl stát Carlo Ancelotti, který nedávno skončil v Bayernu Mnichov. Další variantou může být dosazení dočasného trenéra do konce sezony.

Kolaps v baráži by mohl mít vliv i na Tavecchiovu pozici. Už dříve jej v případě vyřazení vyzval k odchodu z funkce šéf italského olympijského výboru Giovanni Malago. Předchozí předseda fotbalové federace Giancarlo Abete skončil poté, co Itálie vypadla na světovém šampionátu 2014 v základní skupině.

reklama