38. Pešek
49. Ramsey (vl.)
36. Ramsey
69. James

Dobrý večer, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání kvalifikace o MS 2022 ve fotbale mezi Českem a Walesem. Zápas začíná v pražském Edenu v pátek 8. října ve 20:45.

Českou reprezentaci čeká dnes večer zřejmě nejdůležitější souboj v rámci kvalifikační skupiny E. S Walesem se utká o druhé místo, které by jeho držiteli mělo zajistit domácí start do jarní baráže o mistrovství světa. Počítá se s tím, že první Belgie už je nepolapitelná, přičemž právě Česko i Wales posune díky kvalitním výsledkům z Ligy národů do baráže s největší pravděpodobností i třetí příčka. Žádný z týmů se s ní ale nehodlá jen tak smířit.

Základní sestava Česka:

Vaclík - Matějů, Čelůstka, Kalas, Novák - Souček (C), Král - Pešek, Barák, Hložek - Schick. Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Náhradníci: Mandous, Staněk - Brabec, Havel, Kopic, Kuchta, Sadílek, Vydra, Wiesner, Zima, Zmrhal.

Základní sestava Walesu:

Ward - Gunter, Rodon, Mepham, N. Williams - Ampadu, Ramsey (C), Allen, Morrell - Moore, James. Trenér: Robert Page.

Náhradníci: Davies, Hennessey - Cabango, Harris, Johnson, Lawrence, C. Roberts, T. Roberts, Thomas, Vaulks, J. Williams, Wilson.

Ivo Knoflíček vstřelil proti Walesu nejhezčí gól roku. Trefa mu obrátila život, jak tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Přečtěte si.

Češi, kteří usilují o první účast na mistrovství světa od roku 2006, rozjeli kvalifikační skupinu letos v březnu výhrou 6:2 v Estonsku. Po domácí remíze 1:1 s Belgií je pak právem mrzelo, že favoritovi nevzali všechny tři body, a navíc vzápětí přišlo klopýtnutí 0:1 právě na půdě Walesu.

Po úspěšném vystoupení na Euru vydřela reprezentace v Ostravě výhru 1:0 nad Běloruskem, v Belgii ale neměla šanci a prohrála 0:3. Přesně před měsícem svěřenci Jaroslava Šilhavého v dosud posledním, a to přátelském utkání remizovali s Ukrajinou 1:1.

Radost českých fotbalistů po gólu Matěje Vydry v zápase s Ukrajinou.
Radost českých fotbalistů po gólu Matěje Vydry v zápase s Ukrajinou. | Foto: ČTK

Wales, jenž hrál na MS naposled v roce 1958, odstartoval kvalifikaci o šampionát v Kataru porážkou 1:3 v Belgii. Poté si doma poradil s Čechy v poměru 1:0, ale s papírově slabšími soupeři měl obrovské problémy. V Kazani přehrál Bělorusy až v nastavení 3:2, načež doma s Estonskem uhrál pouze nerozhodný výsledek 0:0.

Před posledními dvěma kvalifikačními zápasy remizoval Wales 0:0 také v přáteláku proti Finsku. Na Euru se Velšané dostali do osmifinále, o jednu fázi dříve než Čechy je vyřadili Dánové.

Ethan Ampadu z Walesu.
Ethan Ampadu z Walesu. | Foto: Reuters

Tabulka skupiny E:

1. Belgie - 6 zápasů, 16 bodů, skóre 21:4.

2. Česko - 5 zápasů, 7 bodů, skóre 8:7.

3. Wales - 4 zápasy, 7 bodů, skóre 5:5.

4. Bělorusko - 5 zápasů, 3 body, skóre 6:15.

5. Estonsko - 4 zápasy, 1 bod, skóre 6:15.

Belgie sviští za přímým postupem do Kataru. Česku i Walesu postačí k účasti v jarní baráži i třetí místo za předpokladu, že Francie, Itálie i Španělsko skončí ve svých skupinách nejhůře druzí. Což je více než pravděpodobné. Baráž bude hrát dvanáct mužstev systémem semifinále a finále na jeden zápas. Místenku si tedy vybojují tři týmy, potřeba budou dvě vítězství. Druhá příčka ve skupině je důležitá kvůli nasazení při losu, to se rovná domácímu prostředí minimálně pro semifinále baráže.

Tomáš Souček se v posledních zápasech v Premier League potýkal se slabší výkonností a snad první lehčí kritikou za dobu, co působí ve West Hamu.

Čechům se pro sraz na zápasy s Walesem a Běloruskem vrátil do týmu mimo jiné nejlepší střelec Eura Patrik Schick, ale trenér Šilhavý se musí obejít bez Vladimíra Coufala, Jana Bořila, Lukáše Masopusta či Petra Ševčíka. Ze základní sestavy kvůli zdravotním problémům nakonec vypadl i Tomáš Holeš.

Ani Wales není zdaleka kompletní. Chybí mu jeho největší hvězda Gareth Bale, v Praze se nepředstaví ani dlouholetý obránce Tottenhamu Ben Davies. Kouč Page věří, že i bez něj si velšská defenziva proti Schickovi poradí.

Trenér Page vede národní tým Walesu jako záskok za Ryana Giggse.

V prvním vzájemném utkání v rámci kvalifikace uspěl velmi šťastně Wales. Zápas se hrál v Cardiffu na konci března, v rozjitřené atmosféře po zápase Slavie na půdě Rangers a údajné rasistické kauze. Zkraje druhého poločasu byl za nesportovní chování a ohnání se po soupeři vyloučen Schick, později šel po druhé žluté kartě pod sprchy i Schickův souputník Roberts. Naopak Bale nebyl za úder loktem do obličeje Kúdely vůbec trestán. Z téměř jediné nebezpečné akce po centru Balea rozhodl v 81. minutě Daniel James o vítězství domácích 1:0.

Doma hráli Češi proti "drakům" naposled v září 2006, v kvalifikaci o Euro 2008. Branky tehdy v Teplicích padaly až v poslední čtvrtině zápasu a domácí výběr díky gólu nováčka Davida Lafaty z 89. minuty zvítězil 2:1. Jablonecký útočník vstřelil i první branku zápasu.

Patrik Schick dostává červenou kartu v zápase ve Walesu.
Patrik Schick dostává červenou kartu v zápase ve Walesu. | Foto: Reuters

Obrázky z české rozcvičky.

Ještě před zápasem je oceněn Vladimír Darida, který v 31 letech ukončil reprezentační kariéru. Hlavním rozhodčím utkání je Němec Deniz Aytekin. Na čarách mu asistují krajané Christian Dietz a Dominik Schaal.

Zazněly hymny obou zemí, za chvilku utkání odstartuje. Češi hrají v bílých dresech, Velšané ve žlutém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Velšané před zápasem tradičně poklesli a vysloužili si pískot některých fanoušků slušně zaplněného Edenu.

1.

Aaron Ramsey (WAL) hned v první minutě trefil ve vzdušném souboji loktem Nováka a sudí Aytekin mu udělil žlutou kartu.

2.

Německý rozhodčí ukázal hvězdnému kapitánovi Walesu, že podobné zákroky rozhodně tolerovat nebude. Nyní domlouvá i Jamesovi, který zakončil brejk hostí, přestože šlo o ofsajd. A zakončoval dlouho po hvizdu.

3.

Součkovi se povedlo dostat balon směrem k Schickovi, ale ten se přes soupeře k pokračování akce nedostal.

4.

Hložek se po přihrávce od Baráka snažil prokličkovat do vápna, jenže cestu měl hodně zahuštěnou. Podruhé v krátkosti vhazuje Wales.

5.

Velšané zariskovali při malé domů, ale dokázali se s míčem přesunout alespoň na půlku. Dále však cesta nevedla a Češi pokračují v úvodním náporu.

6.

Novák zásobil pokutové území dlouhým vhazováním a poté i centrem. K ohrožení Wardovy branky nedošlo, v těžké situaci si pak dobře poradil Matějů.

7.

Češi v prvních minutách nepouští soupeře na balon a kombinují na útočné polovině. Pešek s Barákem přenesli hru na levou stranu.

8.

Ampadu z autu odevzdal míč přímo Schickovi, který pár chvil motal velšskou obranu a pak přihrál doleva Hložkovi. S jeho střelou si Ward dokázal poradit, nicméně evidujeme první větší šanci českého týmu.

9.

Wales zahrozil z brejku. Na dobrý Gunterův centr zprava si nabíhal Moore, naštěstí pro Čechy nezpracoval tak, aby mohl zakončit.

10.

Ampadu se pustil na levé straně do odvážného úniku, v šestnáctce mu v dalším průstupu zamezili Čelůstka a Matějů. O penaltě nemohla být v tomto případě řeč.

12.

Nepřesnou Čelůstkovu rozehrávku přečetl Ampadu, ale pouze odpálil míč do zámezí. Velšané vypadají zpočátku zápasu tak, že spoléhají hlavně na brejky.

13.

Hložkova přihrávka pod sebe nenašla nikoho z jeho spoluhráčů. Na druhé straně si Souček při zastavení akce Walesu nepočínal nejlépe, pak ho zastoupil Pešek.

14.

Klidnější pasáž hry, Češi kombinují uprostřed.

15.

Souček a Matějů si nerozuměli na pravé straně a z jejich zmatků mohl těžit James. Navedl si míč doprostřed, mířil ovšem hodně nepřesně.

16.

Na konci pohledné akce českého týmu byl po Králově přihrávce Pešek, bohužel pro reprezentaci už ve skluzu nestihl míč na hrací ploše.

17.

Schick se pokoušel o střelu ze střední vzdálenosti, trefil jen velšského obránce.

18.

Zčistajasna obrovská příležitost Walesu. Po Schickově odražené střele se vpředu zapomnělo více hráčů včetně Kalase a Moore byl po přihrávce od Jamese sám před Vaclíkem. Brankář Olympiakosu byl včas na zemi a vyrazil míč na roh.

19.

V držení míče sice dominuje český tým, ale Wales disponuje nepříjemnými brejky. Po ubráněném rohu si stopeři poradili s útočníkem Moorem i teď.

21.

Po gólové možnosti jako by se hostující hráči osmělili a poprvé v zápase drží balon delší dobu na útočné polovině. Ampadu táhne útok po levé straně.

22.

Souček se na půlce octl v kleštích a sudí Aytekin si výhodu rychle rozmyslel. Hra se zabrzdila a Češi mohou v klidu rozehrát.

23.

Znovu se v Edenu píská. Divákům se nelíbí zvýšená aktivita Walesu, ale je to tak, že Češi jsou v posledních minutách docela opaření.

24.

Další sérii nedorazů a nepřesností ze strany českého týmu. Po ostrém souboji Hložka s Ramseym kope Wales roh.

25.

Po rohu rozehraném nakrátko se Ramsey sice propracoval k centru zprava, ale od začátku neměl moc nadějí na úspěch. Balon skončil v zámezí.

26.

Druhá žlutá karta v zápase. Ethan Ampadu (WAL) odehrál míč podrážkou do autu a vzápětí trefil Matějů ukázkovým stromem. Češi se okamžitě seběhli okolo mladého velšského obránce a sudí krotili vášně.

26.

Žlutou kartu uviděl i Antonín Barák (CZE) za to, s jakou vehemencí spoluhráče bránil. Příště proti Bělorusku bude hráč Verony českému týmu chybět.

28.

Barákův roh mířený do malého vápna Velšané odvrátili. Matějů s Čelůstkou si museli pomoct přihrávkou až na Vaclíka.

29.

Novák neodhadl dobře dráhu míče, který letěl zleva doprava, naštěstí pro něj ani velšský krajní hráč nepokračoval v náběhu. Je z toho aut pro Čechy.

30.

Hložek v nadějné pozici nedokázal přesně přihrát na Schicka. Barák po kombinaci se Součkem hrál balon už v zámezí.

31.

Moore v náběhu na centr fauloval Matějů, i když se hodně diví. Velšané mají podle předpokladů zatím více faulů, čtyři oproti žádnému českému.

33.

Nejistá česká rozehrávka a krátký odkop Vaclíka. Z těchto dvou věcí rezultuje roh Walesu, Jamese zablokoval při centru Král.

34.

Česká obrana zvládla roh ubránit, Moore se znovu neprotlačil do zakončení. Po nepřesnosti Krále však znovu hrají Velšané.

35.

Schick znovu zablokován, tentokrát trojicí velšských hráčů. Situaci mohl řešit spíš přihrávkou do křídla na rozběhnutého Nováka. Je z toho aspoň roh.

36.

Češi se z rohu neprosadili a podruhé v zápase po útočné situaci naprosto hořeli vzadu. Centr z pravé strany minul Jamese a proskákal až k AARONU RAMSEYMU. Ten nechal projet klouzajícího Vaclíka, zasekl si a poslal míč do sítě za záda bezmocných obránců - 0:1.

38.

Šilhavého tým však okamžitě reaguje a vyrovnává. Novák si nalevo naběhl na oblouček od Hložka a z nebezpečné pozice pálil. Ward vyrazil balon jen před sebe, kde si ho našel JAKUB PEŠEK a mezi dezorientovanými beky Walesu doklepl do branky - 1:1.

40.

Jenže ani po gólu na 1:1 by Češi neměli zapomínat na to, že vzadu mají zatím obrovské mezery. Čelůstka znovu na pozici posledního hráče zachraňoval odkopem do autu.

41.

Peškův centr vypadal záludně, nakonec však Ward správně pustil balon na horní síť branky. Ještě předtím došlápl Barákovi na nohu Morrell, ale karetně trestán nebude.

42.

Schick dostal do úzkých Morrella a Češi vysunutým presinkem získali autové vhazování u rohového praporku. Příslib pro závěrečný tlak v první půli.

43.

Matějů vyslal míč z rukou do šestnáctky, ale ofenzivní hráči Čechů nepřetlačili v několika soubojích soupeře. Na druhé straně tentokrát brejk Walesu nebezpečný nebyl.

45.

Gunter měl ruku v obličeje Schicka, nicméně sudí Aytekin ohodnotil souboj jako faul českého útočníka. O něco později Moore fauloval Kalase.

45+1.

Rozhodčí nastavil jednu minutu, Češi si vybojovali roh, jenže naložili s ním prachbídně. Rozehráli nakrátko a Baráka soupeř rychle předběhl.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.

Češi měli na startu prvního poločasu územní převahu a první šanci měl po osmi minutách Hložek. Ward si s jeho střelou poradil, stejně jako Vaclík vyčapal v osmnácté minutě tváří v tvář Jamese. Už tehdy se ale začaly projevovat značné díry v české obraně, načež tuto nedokonalost potrestal v 36. minutě nejznámější hráč soupeře Ramsey.

Velšané po rohu Čechů unikli a na konci akce stál přesně zakončující záložník Juventusu. Domácí výběr rychle zareagoval a o necelé dvě minuty později bylo vyrovnáno. Ward vyrazil tečovanou Novákovu střelu před sebe a Pešek dorážel do prázdné branky. Od začátku se v Edenu hraje docela tvrdý fotbal, žlutou kartu viděli už tři hráči.

Věta, která mluví za vše. Češi zatím nemohou být s výkonem spokojeni.

Obrázky z předzápasového loučení Vladimíra Daridy.

V souběžně probíhajícím duelu "české" skupiny E je stav mezi Estonskem a Běloruskem po poločase bezbrankový. Rumuni zatím překvapivě vedou v Německu 1:0, i s Florinem Nitou a Nicolaem Stanciuem v sestavě.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhá půle začala beze změn v jednom či druhém týmu. A začala identicky jako první, Moore trefil ve vzdušném souboji Součka do obličeje. Na rozdíl od Ramseyho ale neviděl žlutou kartu.

47.

Pešek zachytil míč na čáře, byť se při tom zřejmě pořádně sedřel. Ampadu odkopl na roh, po kterém mohli Češi zahrozit. Nikdo z nich se ale za dobře kopnutým míčem nevyšplhal.

48.

Král fauloval Moorea a po centru z velšské standardní situace mohl zpoza šestnáctky zakončovat N. Williams. Pokus mu však vůbec nesedl.

49.

Kuriózním způsobem se Češi dostávají do vedení. AARON RAMSEY vybojoval míč a dával malou domů na Warda. Jenže velšský brankář zcela podcenil zpracování, nastavil proti míči šajtli a balon proskákal za něj. Ve skluzu na čáře už Ward míč nezastavil a po odrazu od tyčky inkasoval - 2:1.

51.

Po darovaném gólu měl před vlastní brankou problém Matějů, nadvakrát ale dokázal balon odkopnout do bezpečí.

52.

Češi se ubránili proti menšímu náporu Walesu a po další malé domů na Warda to na tribunách jen zahučelo. Tentokrát brankář hostí odkopl do hry.

53.

A další Wardův odkop, teď už se s tím náhradní gólman Leicesteru nemaže. Čechům se ovšem v posledních chvílích nedaří držet balon.

55.

N. Williams nestihl dlouhý balon na svou stranu, nedokázal ze hry odcentrovat. Vaclík bude rozehrávat a nespěchá, uklidňuje hru.

56.

Rozhodčí Aytekin si zahrál s českými hráči a přerušuje hru. Vrací míč Součkovi, který rozehrává doprava na Peška s Barákem.

57.

Hložek vysvobodil velšského obránce faulem a ostrovní celek dostal hru alespoň na polovinu. Hra je teď z obou stran nepřesná a rozháraná.

59.

Zápas se nachýlil k hodině hry a Wales chystá první střídání. Ještě předtím byl bolestivě zasažen Král, o faul se ale nejednalo.

60.

Barák v nadějné situaci, která zaváněla přečíslením, posunul míč na Součka a ten se rozhodl vypálit už zpoza šestnáctky. Střela mu nesedla, zamířila vedle.

60.

Střídání Velšanů je hned dvojí. Ze hry odešli Chris Gunter a Joseff Morrell. Nahradili je Connor Roberts, v březnu v zápase proti Česku vyloučený, a Harry Wilson.

61.

Moore se vyškrábal do vzduchu k centru z pravé strany a Vaclík měl co dělat, aby jeho hlavičku chytil. Pak byl ještě útočníkem převálcován na zemi, ale udržel balon před čarou.

63.

Moore při útočné standardní situaci fauloval Součka loktem, už poněkolikáté v zápase se provinil podobným způsobem. Znovu bez žluté karty.

64.

Hložek výborně vybojoval míč a vyslal do akce po levé straně Schicka. Jeho centr do ohně vypadal nadějně, bohužel pro Čechy chybělo Peškovi k zakončení do prázdné branky pár kroků.

65.

Novákovi vystavil čistou závoru na zemi Mepham. Pozitivní pro Čechy je, že po hodině hry opět přebrali otěže zápasu a mohli by přidat třetí branku.

66.

Zatímco Allen byl faulován, Schick byl v osobním souboji bráněn povoleně, ačkoliv s tím nesouhlasí. Češi se musí rychle vrátit do obrany.

67.

Wales se nakonec nepřiblížil k zakončení a hra se přelila rychle na druhou stranu. Schick neměl daleko k nebezpečné střele, pak zbytečně fauloval obránce.

69.

Z ojedinělé situace Wales trestá nedoraz Nováka a vyrovnává. Střídající Wilson šikovně prostrčil míč do vápna, mezi Novákem a Kalasem pronikl DANIEL JAMES a střelou na zadní tyč nedal Vaclíkovi šanci - 2:2.

70.

Asistent u videa ještě řešil možný ofsajd, bohužel pro Čechy bylo všechno v pořádku.

71.

Znovu v akci střídající Wilson a opět to bylo pro českou branku velmi nebezpečné. Ramsey se dostal k zakončení z úhlu, Vaclík si v pádu s jeho střelou poradil.

73.

Roberts si nabíhal na další přihrávku od playmakera Wilsona, Češi to tentokrát zavřeli. Jenže teď se domácí tým pouze brání, přitom remíza je mu k ničemu.

74.

Wilson si připravil pozici za šestnáctkou, Čelůstka pak jeho ránu srazil na roh. Po něm vyrazili Češi do brejku, avšak o balon rychle přišli.

75.

Gól Walesu je na spadnutí. Robertsův centr si našel Moore a sklepával ho hlavou dolů na malém vápně. Ramsay zavíral situaci na zadní tyči, ale naštěstí pro Čechy na balon nedosáhl.

76.

Wales potřetí střídá. Za Neca Williamse nastupuje Sorba Thomas.

77.

Třináct minut před koncem zápasu poprvé střídají Češi. Jakuba Peška nahradil Matěj Vydra, místo Antonína Baráka vešel na hřiště Michal Sadílek.

78.

Obléhání velšské branky zakončil svou tvrdou ranou Schick. Balonem to schytal do obličeje Roberts a dost možná tím zachránil svůj tým od inkasování. Právě on o chvilku později na druhé straně zakončoval patou těsně vedle.

79.

Remíza hraje do karet Velšanům, pro Čechy ohledně honby za druhým místem nic neřeší. Nicméně obě mužstva myslí v posledních chvílích hlavně na útočení.

81.

Češi prohráli několik soubojů v pokutovém území a Velšané mohli znovu zahrozit z brejku. James při snaze o střelu podklouzl a zamířil mimo branku.

82.

Utkání v Edenu sleduje 16 856 diváků. Národní tým se před nimi snaží nasunout do útoku a přízemní kombinací postupuje vpřed.

83.

Thomas nedostal v dobré pozici přihrávku od spoluhráče, a tak si mohli Češi oddechnout. Češi dvojitě střídají, dolů jdou Alex Král a Filip Novák, na trávník přišli Jan Kuchta a Tomáš Wiesner.

85.

"My chceme gól!" spustili hlasitě fanoušci. Češi mají v posledních minutách převahu na balonu, ale do slibné pozice ve vápně ne a ne se dostat.

86.

Na konci zajímavé kombinace českého týmu stál Sadílek, po přiklepnutí od Schicka. Jenže zpoza šestnáctky střílel vysoko nad branku.

86.

Velmi ofenzivním střídáním reaguje překvapivě také Wales. Místo stopera Chrise Mephama jde na plac útočník Tyler Roberts.

87.

Kuchta spadl v obranné šestnáctce na zem a dotkl se rukou míče, ale rozhodčí Aytekin dal jasně najevo, že tohle pískat nebude. Wales zůstává na útočné polovině.

88.

Thomasova střela byla zablokována, Ramsey pak efektní patičkou nikoho nenašel. Kuchtu fauloval Wilson a Češi jsou po delší době na míči.

89.

Hložek si počínal nedovoleně u rohového praporku, naprosto zbytečně. Pro český tým je to škoda, znovu musí čelit tlaku Walesu. Minutu před koncem.

90.

Ještě poslední taktický tah trenéra Šilhavého. Adama Hložka střídá Jaromír Zmrhal ze Slovanu Bratislava. Češi vhazují na útočné polovině.

90+1.

Nastavují se tři minuty, ale domácí tým nezačal nastavení dobře. Michal Sadílek (CZE) musel zatáhnout za záchrannou brzdu a žlutě fauloval Moorea.

90+2.

Znovu Kieffer Moore (WAL), znovu ruka v obličeji soupeře. Obětí byl Matějů a tentokrát už sudí Aytekin udělil Velšanovi žlutou kartu.

90+3.

Remíza je z hlediska boje o druhé místo ve skupině lepší pro Wales, ale tři body by byly vzhledem k nasazení do baráže lepší. Poslední útok patří Walesu.

90+3

Utkání skončilo.

Češi se v druhé půli po čtyřech minutách dostali zadarmo do vedení, když si brankář Ward neporadil s malou domů kapitána Ramseyho. Podcenil zpracování, míč mu proskákal až za čáru a domácí tým vedl. Jenže Velšané se dokázali otřepat. V 69. minutě našel střídající Wilson díru mezi českými beky, přihrál Jamesovi a ten se trefil přesně k zadní tyči.

Ramsay mohl posunout Wales o pár minut později do vedení, ale nedosáhl na míč po Mooreově hlavičce. Na druhé straně schytal Schickovu střelu bránící Roberts přímo do hlavy, ale zachránil tím svůj tým od gólu. V závěru byl lepším týmem spíše Wales, a proto se dá remíza hodnotit spíš jako ztrátová pro něj. V tabulce ho ale přiblížila druhému místu.

Estonci porazili Bělorusy 2:0 a tabulka skupiny E vypadá následovně:

2. Česko - 6 zápasů, 8 bodů, skóre 10:9.

3. Wales - 5 zápasů, 8 bodů, skóre 7:7.

4. Estonsko - 5. zápasů, 4 body, skóre 8:15.

5. Bělorusko - 6 zápasů, 3 body, skóre 6:17.

Čechy čeká v pondělí zápas v Kazani proti Bělorusku, kvalifikační skupinu pak dohrají doma proti Estonsku. Wales bude hrát doma s Běloruskem, v Estonsku a končit bude doma proti Belgii, tento zápas má oproti Čechům k dobru. Pokud uhraje ve zbylých zápasech stejný počet bodů jako Češi, bude před nimi druhý díky lepší bilanci ze vzájemných duelů.

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.