reklama

Legendární Suárezův kousanec slaví výročí. K fotbalu to patří, překvapil Chiellini

George Chiellini ukazuje pokousané rameno, do kterého se mu zahryzl Luís Suárez George Chiellini ukazuje pokousané rameno, do kterého se mu zahryzl Luís Suárez autor: Reuters
Skvělý fotbalista, šikovný útočník, ale také cholerik, který se v napjatých chvílích neumí ovládnout. To je uruguayský fotbalový snajpr Luis Suárez. Od jeho kousance na MS ve fotbale do ramena Giorgia Chielliniho uteklo šest let. Mezi oběma hráči vládne příměří.

V lednu oslavila hvězda Barcelony Kristova léta, a tak se zdá, že nejbouřlivější sezony má už za sebou. Od Suárezova nejslavnějšího blikance na mistrovství světa ve fotbale v Brazílii uteklo šest let.

Do konce zápasu zbývaly poslední minuty. Napětí vrcholilo, stav byl 0:0. Uruguayský útočník šel do souboje s italským stoperem, který ho odstavil tělem, a v tu chvíli se mu Suárez zahryznul do ramene. K zemi se ale skáceli oba. "Hladový" forvard se držel za zub, ale po zápase tvrdil něco jiného.

"Takové souboje se stávají, byla to přetlačovaná hruď na rameno, ale pak jsem dostal ránu do oka," tvrdil Suárez po utkání. Ze zápasu, který v úplném závěru ovládla Uruguay jediným gólem, totiž odešel bez trestu. 

"Nechápu, že nedostal červenou. A to jsem rozhodčímu ukazoval stopy po zubech," byl tehdy rozčílený Chiellini. 

Kamery však Suárezův blikanec moc dobře viděly, a přestože jeho národní tým postoupil do osmifinále, on dostal dodatečnou stopku na devět mezinárodních zápasů a musel balit kufry.

Nebyl to totiž ani zdaleka jeho první přešlap v kariéře. Stejným způsobem pokousal ještě v dresu Ajaxu Otmana Bakkala z Eindhovenu, to mu tehdy bylo teprve 23 let. Pak v dresu Liverpoolu rafnul i zadáka Chelsea Branislava Ivanoviče a vyfasoval trest na deset zápasů.

O nesportovním chování hvězdného útočníka vědí své fanoušci fotbalové Slavie. Ta přišla o cennou výhru s Ajaxem Amsterdam v Poháru UEFA v roce 2008 po nafilmované penaltě Suáreze, kterou on sám proměnil a srovnal na 2:2.

"Já ho ale obdivuju za to, jaký je. Vášeň a zloba k fotbalu patří, sám jsem na hřišti taky pěkný šmejd," překvapil v rozhovoru pro web As.com Chiellini.

S odstupem času už nevidí na Suárezově kousanci nic zlého. "My jsme si pak po tom incidentu i volali a nebylo za co se omlouvat. Tohle k fotbalu patří, nepřijde mi to jako nic zvláštního," dodal obránce Juventusu. 

reklama