reklama

Lukaka by neměli nechat hrát. Vypadal jako náctiletý mezi dětmi, vtipkoval po čtvrtfinále Ferdinand

Romelu Lukaku. Romelu Lukaku. autor: Reuters
Nechci být jen střelec, ale komplexní hráč, dodal ke svému výkonu sám Romelu Lukaku.

Kazaň - Belgický fotbalista Romelu Lukaku má díky svým fyzickým dispozicím takovou výhodu, že by mu neměli dovolit na mistrovství světa v Rusku hrát. V nadsázce to prohlásil bývalý anglický reprezentant Rio Ferdinand. Podle něj Lukaku vypadal ve čtvrtfinále s Brazílií jako náctiletý mezi dětmi.

"Vypadalo to, jako když na školním hřišti hraje šestnáctiletý kluk s jedenáctiletými dětmi. On je velký a silný pro kohokoli. Skoro by mu neměli dovolit na mistrovství hrát," prohlásil při hodnocení pátečního čtvrtfinále pro BBC Ferdinand, jeden z nejdražších obránců v historii fotbalu.

Pětadvacetiletý Lukaku, který je s čtyřmi góly druhým nejlepším střelcem šampionátu, se sice tentokrát neprosadil střelecky, ale dominoval na míči. Ukázalo se to zejména před druhým gólem, kdy nezastavitelně prošel středem hřiště a našel Kevina de Bruyneho, který zvýšil belgické vedení.

"Opravdu na mě udělal dojem. Rychlost, síla, technika, první dotek, to vše tam bylo. Měl tentokrát jinou roli, uvolňoval prostory pro Hazarda a De Bruyneho. A bylo to možná nejlepších 45 minut, co jsem kdy viděl Lukaka hrát," pochválila belgického kanonýra anglická legenda Alan Shearer.

Také sám Lukaku byl se svým výkonem spokojený a těší ho, že ukázal, že je schopný týmu pomoci i bez vstřeleného gólu.

Francie slaví zlato, Chorvatsko bere stříbro a Belgie bronz. Projděte si program a výsledky MS Francie slaví zlato, Chorvatsko bere stříbro a Belgie bronz. Projděte si program a výsledky MS Prohlédněte zde

"Všichni si myslí, že Lukaku je jen o gólech, ale já chci být komplexním hráčem. Chci pomáhat tvořit hru a asistovat u gólů je stejně důležité jako je střílet. Samozřejmě chci být střelec, ale stejně tak chci pomáhat týmu, jak jen budu schopný," prohlásil Lukaku po postupu do semifinále, kde se Belgie střetne s Francií.

Ke spokojenosti však Lukakovi ještě něco chybí. "Ve fotbale se počítají jen trofeje. Ty nejlepší vzpomínky mám na to, když jsem nad hlavu zvedl některou z trofejí. Ne na vstřelené góly. A teď chci vyhrát mistrovství světa. K tomu nám ale stále chybějí dvě výhry," dodal.

reklama