reklama

Máme na to, burcuje po překvapivé porážce kouč Němců Löw. Jsme pod tlakem, uvědomuje si Kroos

Zklamaní Němci v zápase Německo - Mexiko na MS 2018 Zklamaní Němci v zápase Německo - Mexiko na MS 2018 autor: Reuters
Mexičané vymysleli taktiku na obhájce titulu už před půl rokem a do puntíku ji úspěšně splnili.

Moskva - Tohle nečekali. Úřadující fotbaloví mistři světa z Německa vykročili na šampionátu v Rusku za obhajobou překvapivou prohrou 0:1 s Mexikem.

"Začátek nám nevyšel," uznal kouč poražených Joachim Löw. "Teď musíme vyhrát zbylé zápasy. Jsem přesvědčen, že na to máme. Musíme se tomu postavit čelem, protože turnaj je ještě dlouhý," burcoval trenér šampionů.

Také hvězdný záložník Toni Kroos z Realu Madrid si uvědomuje, že jeho celek si hned na úvod zadělal na problémy. "Teď jsme pod tlakem a víme, že musíme ve zbylých dvou zápasech získat šest bodů," spočítal německý středopolař.

Na mexickou branku vysílal jeden projektil za druhým, ani jeden však nenašel potřebný cíl. "V prvním poločase jsme si nevěděli rady s jejich hrou. Ve druhém už jsme byli lepší, ale nedokázali jsme dát gól. Měli jsme dost střel a šancí alespoň na jeden," pokrčil Kroos rameny. 

Zatímco Němci smutnili, Moskvou se rozlévala zelená vlna mexické radosti. "Měli jsme herní plán, který jsme si stanovili už před šesti měsíci. A to rychle přepínat do útoku," prozradil Juan Carlos Osorio, trenér Mexika. "A i přes změny v sestavě jsme se ho drželi. S respektem k soupeři jsme si zejména za první poločas výhru zasloužili," pochvaloval si kouč.

O výsledku rozhodl brejk, který v prvním poločase zužitkoval Hirving Lozano k jediné trefě zápasu. "Odvedli jsme skvělou práci a na hřišti jsme nechali všechno. Proto máme výsledek, jaký máme," liboval si.

"Nevím, jestli je to nejvýznamnější výhra v historii Mexika, ale jedna z největších určitě. Je to skvělý vstup do turnaje, když porazíte obhájce titulu. Pro mě osobně je to teď asi nejdůležitější gól kariéry. Všichni jsme snili o startu na mistrovství světa a já teď dal gól obhájci titulu," nemohl Lozano uvěřit vlastnímu štěstí.

Soumrak bohů? Löw šém pro německého golema nenašel, Brazilcům zaskočil švýcarský ementál Soumrak bohů? Löw šém pro německého golema nenašel, Brazilcům zaskočil švýcarský ementál Prohlédněte zde
reklama