reklama

Maradona ukazoval po vítězné brance prostředníčky na všechny strany, po zápase ho museli odnést

Diego Maradona ukazuje prostředníčky v zápase s Nigérií Diego Maradona ukazuje prostředníčky v zápase s Nigérií autor: ČTK
Diego Maradona na sebe během zápasu Argentiny s Nigérií opět upozornil, a ne v dobrém. Přímo na stadionu ukazoval po vítězné brance urážlivá gesta.

Petrohrad - Pořádný skandál má na svém kontě legendární argentinský fotbalista a nyní VIP fanoušek mistrovství světa Diego Armando Maradona. 

Při sledování úterního klíčového zápasu základní skupiny, v němž Argentina nakonec porazila Nigérii 2:1, totiž vítězný gól Marcuse Roja slavil divokým máváním vztyčenými prostředníčky. 

Na inkriminovaný moment, který následně pobouřil fanoušky nejen u televizních obrazovek, ale i na sociálních sítích, se můžete podívat zde: 

Maradona, který se během zápasu ocitl v hledáčku kamer velmi často, během utkání střídal velmi emotivní pasáže s okamžiky naprosté letargie, kdy seděl zcela zhroucený ve svém křesle. 

Po závěrečném hvizdu se navíc sedmapadesátiletý bývalý fotbalista zhroutil a do salónku dokonce musel být z tribuny petrohradského stadionu odnesen.

Podle informací ESPN Latin America a některých další zámořských médií byl pak následně místními lékaři ošetřován s podezřením na infarkt a měl dokonce zamířit do nemocnice. 

Tuto zvěst ovšem Maradona ve středu ráno na oficiálním Instagramu popřel s tím, že sice byl ošetřován, ale bylo to kvůli bolavému krku. "Lékař mi o poločase doporučil, abych ze zápasu odešel, ale jak bych mohl odejít z takového utkání?" uvedl Maradona na sociální síti. 

FIFA zatím neuvedla, zdali se Maradonovými zdviženými prostředníčky bude zabývat.

V průběhu turnaje už ale potrestala třeba mexické fanoušky za homofobní skandování během zápasu, a disciplinární řízení běží také s německými funkcionáři, kteří slavili vítězný gól Toniho Kroose přímo před švédskou lavičkou. 

Trestáni už byli také argentinští fanoušci, kteří neunesli porážku 0:3 s Chorvatskem v předchozím utkání. Také oni skandovali homofobní hesla, házeli předměty na trávník a po zápase dokonce napadali chorvatské fanoušky. Argentinský svaz za ně musel zaplatit pokutu 2,4 milionu korun. 

Hu! Island uchvátil MS fantastickou reklamou. Předčí ale Cantonu v kleci nebo Rooneyho s fazolemi? Hu! Island uchvátil MS fantastickou reklamou. Předčí ale Cantonu v kleci nebo Rooneyho s fazolemi? Prohlédněte zde
reklama