reklama

Naprostý krach, píší ruská média. Ostrý test moskevského stadionu pro MS skončil chaosem

Rusko - Argentina, příprava na MS 2018 (stadion Lužniki v Moskvě) Rusko - Argentina, příprava na MS 2018 (stadion Lužniki v Moskvě) autor: Reuters
Přípravný duel mezi Ruskem a Argentinou měl prověřit stadion Lužniki před blížícím se mistrovstvím světa. A nedopadlo to dobře.

Moskva - Ostrý test moskevského stadionu pro finále fotbalového mistrovství světa 2018 skončil o víkendu velkým organizačním chaosem. Desetitisíce fanoušků se po sobotním přípravném zápasu Ruska s Argentinou (0:1) v chladném a deštivém počasí jen s obtížemi dostávaly domů, k nejbližší otevřené stanici metra museli lidé mnohdy ujít několik kilometrů.

Rozbité výlohy, podpálené auto. Marocký postup na MS vyvolal výtržnosti v Bruselu Rozbité výlohy, podpálené auto. Marocký postup na MS vyvolal výtržnosti v Bruselu Čtěte zde

Problémy způsobily uzavírky mnoha ulic v okolí stadionu, ke kterým sáhla z bezpečnostních důvodů moskevská policie. Nepřístupné byly i důležité stanice metra v blízkosti stadionu.

Mnozí fanoušci si stěžovali, že se k otevřené stanici dostali až po dvouhodinovém pochodu úzkým vyhrazeným koridorem, vlaky navíc nestíhaly nával lidí pojmout. Ruská média označila opatření za špatně naplánovaná, celá akce podle nich skončila naprostým krachem.

Stadion Lužniki, který byl dějištěm olympijských her v roce 1980, prošel rozsáhlou rekonstrukcí a v příštím roce by měl při mistrovství světa hostit mimo jiné zahajovací duel šampionátu i finále. Na zápas s Argentinou bylo hlediště pro 78.360 diváků vyprodané.

reklama