reklama

Musíme se zlepšit a to hodně rychle, překvapil trenér Uruguaye po vysoké výhře nad domácím Ruskem

Trenér Uruguaye Oscar Tabárez Trenér Uruguaye Oscar Tabárez autor: Reuters
Uruguay na MS ještě neinkasovala, přesto není kouč Oscar Tabárez spokojený.

Samara - Přestože fotbalisté Uruguaye v závěrečném duelu skupiny A světového šampionátu porazili domácí Rusko jednoznačně 3:0 a spolu s Chorvatskem jako jediní na turnaji dosud neinkasovali, jejich kouč Oscar Tabárez měl překvapivě ke spokojenosti poměrně daleko. Jednasedmdesátiletý trenér očekává od týmu v osmifinále proti Portugalsku zlepšení.

"Brzdil bych euforii. Výsledek a výhra ve skupině mě potěšily ze všeho nejvíc. Ale jak už jsem říkal po minulém zápase, stále máme prostor pro zlepšení," uvedl na tiskové konferenci Tabárez, jehož svěřenci zvítězili díky gólům Luise Suáreze, Edinsona Cavaniho a vlastní trefě domácích.

Zkušenému trenérovi, který dovedl Uruguay na šampionátu před osmi lety ke čtvrtému místu, se nelíbilo hlavně to, jak tým naložil s dlouhou přesilovkou po vyloučení Igora Smolnikova z 36. minuty.

"První poločas nás Rusko nezatlačilo a my ho naopak drželi na jeho polovině. Druhý poločas už nebyl příliš dobrý. Mohli jsme dát více gólů, ale ukázalo se, že nám ještě chybí zkušenosti," podotkl kouč.

"Neskórovali jsme z brejků, které bychom měli proměnit, a udělali jsme pár chyb. Načasování v těch momentech nebylo ideální. Potřebujeme se zlepšit a to hodně rychle, protože osmifinále bude extrémně složité," dodal Tabárez.

Drama na závěr skupiny. Portugalsko a Španělsko jsou po remízách v osmifinále Drama na závěr skupiny. Portugalsko a Španělsko jsou po remízách v osmifinále Čtěte zde

Potěšilo ho, že se před vyřazovacími boji trefili oba hvězdní útočníci Suárez i Cavani, pro kterého to byl vůbec premiérový gól na turnaji v Rusku. "Pro naše útočníky je důležité, že skórovali. Když se cítí komfortně a jako doma, dávají góly. Útočníci pro tenhle tým znamenají hodně," dodal Tabárez.

reklama