reklama

Napětí ve vzduchu. Letadlo s německými reprezentanty muselo okamžitě nouzově přistát

Radost fotbalistů Německa v utkání kvalifikace o postup na MS 2022 Radost fotbalistů Německa v utkání kvalifikace o postup na MS 2022 autor: Reuters
Nepříjemné chvíle zažili fotbaloví reprezentanti Německa. Jejich letadlo muselo při návratu z utkání kvalifikace o postup na MS 2022 na Islandu nouzově přistát ve Skotsku.

Němci se s veselou náladou a třemi body za vítězství 4:0 "nalodili" hodinu po půlnoci na mezinárodním letišti v Keflavíku na palubu Boeingu 737-522.

Když však stroj společnosti Klasjet přelétal nad Skotskem, vyslal náhle nouzový kód 7700, který znamená, že se nachází v situaci ohrožující životy.

Letadlo udělalo ostrou zatáčku a bezodkladně přistálo na letišti v Edinburghu. Tým, v němž nechyběly největší hvězdy jako Kai Havertz, Timo Werner, Ilkay Gündogan, Manuel Neuer či Leroy Sané, bez potíží stroj opustil.

Ostrá zatáčka stroje s německou výpravou k Edinburghu na leteckém radaru:

"Bezpečnost na prvním místě. Bezpečnostní zastávka jako prevence v Edinburghu. Odtud se budou hráči vracet individuálně po vlastní ose," napsal Německý fotbalový svaz na Twitter.

"Jsme v pořádku. Probíhá bezpečnostní kontrola letadla," přidal později.

Zatím není jasné, z jakého důvodu byl nouzový kód odeslán.

Němci po vítězství na Islandu vedou po šesti odehraných kolech skupinu J o čtyři body před Arménií a směřují za přímým postupem na šampionát v Kataru.

reklama