reklama

"Nechte si golfistu." Trudné dny pro Balea, po šoku s Estonskem se mu vysmáli v PSG

Frustrovaná velšská hvězda Gareth Bale během nevydařeného zápasu kvalifikace MS proti Estonsku Frustrovaná velšská hvězda Gareth Bale během nevydařeného zápasu kvalifikace MS proti Estonsku autor: Reuters
Bezbrankové selhání s Estonskem notně zkomplikovalo fotbalistům Walesu boj s Českem o druhé místo ve skupině, na náladě hvězdnému Garethu Baleovi nepřidalo ani vyjádření majitelů Paris Saint Germain, kteří se vysmáli nabídce Realu Madrid na Kyliana Mbappého.

Po nedělním hattricku v zápase kvalifikace MS 2022 s Běloruskem byl Gareth Bale opět za národního hrdinu a v rozhovorech pro média pohovořil o tom, že Velšané mají vítězství v "české" skupině ve vlastních rukou. 

„Jsme plně soustředěni na snahu ovládnout skupinu. Pokud vyhrajeme každý zápas, kvalifikujeme se přímo," troufal si dvaatřicetiletý útočník i na Belgii, jednoho z nejlepších světových týmů současnosti.

Tříbodová eliminace následujícího soupeře dokonce měla být nejjednodušší v celé kvalifikaci. Ke středečnímu zápasu dorazilo do Walesu Estonsko, které mimochodem v jediném dosavadním vystoupení proti českému týmu schytalo debakl 2:6 a od Belgie dostalo před týdnem gólů pět.

Proti outsiderovi ovšem Wales selhal především střelecky, bezbranková remíza 0:0 zkazila Baleovi jeho 99. zápas v národním týmu. Rodák z Cardiffu byl sice vyhlášený nejlepším mužem zápasu, ale spíš jen díky svému jménu - v prvním poločase byl pouze stínem forvarda světového formátu.

Baleovo rozpoložení zřejmě nezlepšil ani tweet z katarské královské rodiny, která vlastní francouzský klub Paris Saint Germain. Šejk Tamim bin Hamad Al Thaní, bratr vlastníka slavné značky, se vysmál Realu Madrid za úvodní nabídku ve výši 137 milionů liber (asi čtyři miliardy korun), kterou Španělé předložili za Kyliana Mbappého.

"Pokud souhlasíte s námi stanovenou cenou, pak nás kontaktujte. Anebo si dokončete sezonu s golfistou," napsal Al Thaní. Narážel tak na přezdívku, která se ujala v šatně Bílého baletu a kterou Bale získal kvůli mnoha hodinám stráveným na greenu, když se zotavoval ze svého zranění v úvodu svého angažmá v Madridu.

Vztah mezi Balem a Realem dosáhl nového dna, Velšan chybí v nominaci na Ligu mistrů Vztah mezi Balem a Realem dosáhl nového dna, Velšan chybí v nominaci na Ligu mistrů Čtěte zde

Přestupové spekulace kolem dvaadvacetileté hvězdy se rozvířily poté, co Mbappé odmítl s PSG podepsat nový, pětiletý kontrakt. Zahraniční média sice přinesla informaci, že Real přitlačil a zvýšil svou nabídku na 197 milionů liber (5,8 miliardy korun), ale v Paříži jsou zatím v klidu. Trenér Mauricio Pochettino trvá na tom, že útočník zůstane - prozatím.

„Existuje mnoho pověstí, ale jsem klidný. Má s námi smlouvu ještě na rok. I když ji neobnoví, stále je hráčem PSG,“ říká Pochettino.

Sportovní ředitel Leonardo ho doplnil, že klub „nebude držet Mbappého za každou cenu," ale nabídku Realu Madrid považuje za „nedostatečnou“.

reklama