reklama

Ostuda Japonců, ubránili postupovou prohru. Hráče jsem přinutil, přiznal trenér

Japonský fanoušek na MS ve fotbale. Japonský fanoušek na MS ve fotbale. autor: Reuters
"Je to politováníhodné, ale jiné plány jsem neměl," řekl trenér Japonska.

Volgograd - Fotbalisté Japonska si v závěrečném utkání základní skupiny na mistrovství světa s Polskem vysloužili hlasitý pískot a bučení diváků za to, jakým způsobem bránili porážku 0:1.

Asijskému celku tento výsledek stačil k postupu vzhledem k tomu, že měl lepší bilanci v disciplinárním kritériu než Senegal. V poslední čtvrthodině tak jeho hráči po trávníku chodili, jen si pomalu přihrávali dozadu na vlastní polovině a zdržovali.

Japonsko po inkasované brance v 59. minutě kleslo na nepostupové třetí místo, ale vše změnil vedoucí gól Kolumbie proti Senegalu v 74. minutě. V tu chvíli měl asijský celek stejně bodů i stejné skóre jako Senegal, remízu ve vzájemném duelu a v jeho prospěch hrála o dvě žluté karty lepší bilance v kritériu fair play. Japonci se rozhodli vsadit na to, že Kolumbie náskok udrží a ve svém utkání rezignovali na boj o vyrovnání.

"Rozhodl jsem se spoléhat na druhý zápas. Abych pravdu řekl, nejsem z toho šťastný… Přinutil jsem své hráče, aby dělali, co jsem jim řekl. A my jsme postoupili," řekl na tiskové konferenci japonský trenér Akira Nišino.

Ani se příliš nedivil, že se fanouškům zdržování a natahování času nelíbilo a počastovali jeho tým pískotem. "Bylo to složité rozhodnutí. Nepostoupili jsme díky vítězství, jen jsme se spolehli na druhý zápas. Byla to velmi obtížná a také riskantní situace. Cítím, že je to trochu politováníhodné. Ale v tu chvíli jsem neměl žádné další plány," prohlásil Nišino.

"Pro nás bylo v tu chvíli prostě důležitější postoupit do dalšího kola než vyhrát zápas," doplnil záložník Gotoku Sakai, jehož celek čeká v osmifinále Belgie.

Francie slaví zlato, Chorvatsko bere stříbro a Belgie bronz. Projděte si program a výsledky MS Francie slaví zlato, Chorvatsko bere stříbro a Belgie bronz. Projděte si program a výsledky MS Prohlédněte zde
reklama