reklama

Paráda odstartovala boj o MS. Tři roky před šampionátem dal první gól Mongol

Norjmoogiin Tsedenbal, kapitán fotbalové reprezentace Momgolska Norjmoogiin Tsedenbal, kapitán fotbalové reprezentace Momgolska autor: Twitter
V kvalifikaci o postup na fotbalové mistrovství světa v roce 2022 padl první gól. Připsal si ho mongolský reprezentant Norjmoogiin Tsedenbal, který z přímého kopu otevřel skóre utkání s Brunejí.

Fotbalový světový šampionát v Kataru začne až 21. listopadu 2022, první boje o postup na závěrečný turnaj vypukly už dnes, tedy více než tři roky před zahájením mistrovství.

A tím, kdo dal první gól v kvalifikacích, byl kapitán Mongolska Norjmoogiin Tsedenbal. V deváté minutě prvního předkola asijské části kvalifikace si postavil míč k přímému kopu a parádní ranou překonal Haimieho Anaka Nyaringa v brance Bruneje. Druhou trefu přidal po změně stran Naranbold Nyam-Osor, a Mongolové si tak do odvety povezou nadějnou výhru 2:0.

Vítězně do první fáze soutěžení o turnaj v Kataru vstoupily i Bangladéš (1:0 v Laosu), Bhútán (1:0 s Guamem), Macao (1:0 nad Šrí Lankou) a Kambodža (2:0 s Pákistánem).

O 31 míst pro závěrečné klání v Kataru (domácí reprezentace má účast jistou) bude usilovat celkem 210 týmů, tedy všichni členové Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). O tom, jak bude vypadat kvalifikační systém pro evropské účastníky, ještě evropská federace UEFA nerozhodla.

Takto padl první gól kvalifikace MS 2022:

Youtube.com
reklama