reklama

Real popírá, že chce z Mbappého udělat nejdražšího hráče světa. O Ronalda má prý zájem Juventus

Kylian Mbappé. Kylian Mbappé. autor: Reuters
Mbappé byl s transferem do "Bílého baletu" spojován už dříve, ale nakonec z Monaka loni v létě zamířil do PSG za 180 milionů eur.

Madrid - Vedení Realu Madrid odmítlo spekulace médií, že se chystá koupit útočníka Kyliana Mbappého za rekordních 272 milionů eur (7,1 miliardy korun) z Paris St. Germain.

Devatenáctiletý francouzský reprezentant by se tak stal nejdražším fotbalistou světa a nástupcem Portugalce Cristiana Ronalda, o nějž údajně stojí Juventus Turín.

"Publikované články o údajné dohodě mezi Realem Madrid a PSG ohledně hráče Kyliana Mbappého jsou zcela nepravdivé. Klub neučinil žádnou nabídku PSG ani hráči a lituje, že se šíří informace tohoto typu," uvedl Real na oficiálním webu.

Mbappé byl s transferem do "Bílého baletu" spojován už dříve, ale nakonec z Monaka loni v létě zamířil do PSG za 180 milionů eur. Nejprve na roční hostování a pak na přestup. Víc ve fotbalové historii stál pouze brazilský útočník Neymar, za kterého rovněž pařížský klub zaplatil Barceloně rekordních 222 milionů eur. Astronomickou nabídku za Neymara ve výši 310 milionů eur už Real Madrid dementoval na začátku června.

Na letošním světovém šampionátu v Rusku patří Mbappé k oporám Francie. S třemi góly je nejlepším střelcem týmu a nejvíc zazářil ve vítězném osmifinále s Argentinou (4:3), v němž vstřelil dvě branky a vybojoval penaltu. Rodák z Paříže jako druhý hráč po legendárním Brazilci Pelém dvakrát skóroval v jednom utkání MS ještě před 20. narozeninami.

reklama