reklama

San Marino chce po Němcích omluvu. Prý se nepoučili z historie a jsou stále arogantní

Německý útočník Thomas Müller. Německý útočník Thomas Müller. autor: Milan Kammermayer
Výroky německého fotbalisty Thomase Müllera a šéfa Bayernu Karla-Heinze Rummeniggeho naštvaly fotbalový svaz San Marina.

San Marino - Představitelé San Marina požadují omluvu po německém fotbalovém reprezentantovi Thomasi Müllerovi. Dotkly se jich komentáře, které sedmadvacetiletý hráč pronesl po pátečním vzájemném kvalifikačním utkání, v němž úřadující mistři světa vyhráli vysoko 8:0.

Dánský trenér zuří na domácí novináře: Že bych raději nehrál? Nesmysl a lež, hrát s Čechy je čest Dánský trenér zuří na domácí novináře: Že bych raději nehrál? Nesmysl a lež, hrát s Čechy je čest Čtěte zde

Útočník Bayernu Mnichov prohlásil, že pro San Marino sice šlo o velký zážitek, ale jinak to byl zbytečný zápas, který by se neměl hrát. Soupeře také označil za amatérský tým, zatímco šéf bavorského klubu Karl-Heinz Rummenigge přidal, že San Marino nemá s profesionálním fotbalem nic společného.

Jejich prohlášení se nelíbila sanmarinskému ministrovi pro sport a cestovní ruch Teodoru Lonferninimu, který proto vyzval Müllera a německý svaz, aby se omluvili. "Němci sice jsou mistři světa, ale nejsou páni světa," citoval politika server RTV San Marino.

Mluvčí sanmarinského olympijského výboru Alan Gasperoni zase na facebooku uvedl deset důvodů, proč nešlo o zbytečný zápas. "Utkání ukázalo, že fotbal i dnes hrají lidé pro radost a ne jen pro peníze. A ukázalo také to, že Němci se nikdy nezmění, protože se stále nepoučili z historie a jsou pořád arogantní," napsal.

"Náš i váš svaz také díky zápasu dostal dost peněz z vysílacích práv a řeknu ti tajemství. My za ně v jedné vesnici postavíme nové hřiště. Ty bys na to z platu našetřil za půl roku, nám k tomu stačí odehrát devadesát minut. To není špatné, co?" dodal.

reklama