reklama

Po manipulaci s výsledkem se Senegal v repríze duelu s JAR dočkal postupu na MS

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Senegal se po Nigérii a Egyptu stal třetím africkým celkem, který postoupil na šampionát v příštím roce. Na mistrovství světa si zahraje podruhé, 16 let po své premiérové účasti.

Polokwane - Fotbalisté Senegalu postoupili na mistrovství světa v příštím roce. Účast na šampionátu v Rusku si zajistili díky dnešní výhře 2:0 v Jihoafrické republice v utkání kvalifikační skupiny, které se opakovalo kvůli manipulaci loňského vzájemného duelu ze strany ghanského rozhodčího Josepha Lampteyho.

Sudí zmanipuloval zápas. JAR a Senegal si zopakují kvalifikační zápas na MS Sudí zmanipuloval zápas. JAR a Senegal si zopakují kvalifikační zápas na MS Čtěte zde

Senegal se po Nigérii a Egyptu stal třetím africkým celkem, který postoupil na šampionát v příštím roce. Na mistrovství světa si zahraje podruhé, 16 let po své premiérové účasti. V Rusku bude startovat pět afrických týmů, o zbylá postupové místa usilují Tunisko s Kongem ve skupině A a Maroko s Pobřežím slonoviny ve skupině C.

V Rusku bude startovat pět afrických týmů, o zbylá postupová místa usilují Tunisko s Kongem ve skupině A a Maroko s Pobřežím slonoviny ve skupině C.

Senegal před rokem prohrál v Jihoafrické republice 1:2 poté, co Lamptey zmanipuloval výsledek nařízením penalty ve prospěch domácích za ruku, která nebyla. Ghanský sudí dostal v březnu od FIFA doživotní zákaz činnosti, a když později sportovní soud CAS tento verdikt potvrdil, nařídila mezinárodní fotbalová federace opakování zápasu.

Pět branek, zázračné zákroky i poklona od tučňáka. Tak se Češi loučili s kvalifikací Pět branek, zázračné zákroky i poklona od tučňáka. Tak se Češi loučili s kvalifikací Prohlédněte zde

Senegal vděčí za dnešní výhru hlavně dvojici hráčů z anglické ligy. Nejprve ve 12. minutě vysunul záložník Liverpoolu Sadio Mané kolmicí útočníka West Hamu Diafru Sakha a ten sám před brankářem nezaváhal.

Hosty pak zachránilo břevno a v 38. minutě si oporySenegalu z Premier League role obrátily. Sakho přihrál do vápna na Maného, jehož střelu sice domácí brankář zastavil, ale vyrazil míč nešťastně přímo do spoluhráče Thamsanqy Mkhizeho, který si dal vlastní gól.

reklama