Po manipulaci s výsledkem se Senegal v repríze duelu s JAR dočkal postupu na MS

10. 11. 2017 20:13
Senegal se po Nigérii a Egyptu stal třetím africkým celkem, který postoupil na šampionát v příštím roce. Na mistrovství světa si zahraje podruhé, 16 let po své premiérové účasti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Polokwane - Fotbalisté Senegalu postoupili na mistrovství světa v příštím roce. Účast na šampionátu v Rusku si zajistili díky dnešní výhře 2:0 v Jihoafrické republice v utkání kvalifikační skupiny, které se opakovalo kvůli manipulaci loňského vzájemného duelu ze strany ghanského rozhodčího Josepha Lampteyho.

Senegal se po Nigérii a Egyptu stal třetím africkým celkem, který postoupil na šampionát v příštím roce. Na mistrovství světa si zahraje podruhé, 16 let po své premiérové účasti. V Rusku bude startovat pět afrických týmů, o zbylá postupové místa usilují Tunisko s Kongem ve skupině A a Maroko s Pobřežím slonoviny ve skupině C.

V Rusku bude startovat pět afrických týmů, o zbylá postupová místa usilují Tunisko s Kongem ve skupině A a Maroko s Pobřežím slonoviny ve skupině C.

Senegal před rokem prohrál v Jihoafrické republice 1:2 poté, co Lamptey zmanipuloval výsledek nařízením penalty ve prospěch domácích za ruku, která nebyla. Ghanský sudí dostal v březnu od FIFA doživotní zákaz činnosti, a když později sportovní soud CAS tento verdikt potvrdil, nařídila mezinárodní fotbalová federace opakování zápasu.

Senegal vděčí za dnešní výhru hlavně dvojici hráčů z anglické ligy. Nejprve ve 12. minutě vysunul záložník Liverpoolu Sadio Mané kolmicí útočníka West Hamu Diafru Sakha a ten sám před brankářem nezaváhal.

Hosty pak zachránilo břevno a v 38. minutě si oporySenegalu z Premier League role obrátily. Sakho přihrál do vápna na Maného, jehož střelu sice domácí brankář zastavil, ale vyrazil míč nešťastně přímo do spoluhráče Thamsanqy Mkhizeho, který si dal vlastní gól.