reklama

Španělé provokují, soupeři nechtějí vyvěsit vlajku. Jste jen teritorium, vzkázali mu

Fotbalisté Španělska Fotbalisté Španělska autor: Reuters
Kosovo pohrozilo, že nenastoupí koncem března ve Španělsku ke kvalifikačnímu zápasu o postup na fotbalové mistrovství světa, pokud nebude na stadionu v Seville vyvěšena jeho vlajka a nebude hrát hymna.

Španělsko je společně se Slovenskem, Řeckem, Kyprem a Rumunskem jednou z pěti zemí Evropské unie, jež neuznává Kosovo jako nezávislý stát.

Zápas se bude hrát v Seville 31. března a deník Marca uvedl, že vzhledem k postoji španělského státu nebudou moci být před zápasem vyvěšeny vlajky obou zemí a zahraná hudba nebude moci být označena za kosovskou hymnu.

Kosovskou fotbalovou federaci vyprovokoval v úterý k ostrému prohlášení příspěvek na Twitteru španělského svazu, v němž bylo Kosovo před blížícím se duelem označeno jako "teritorium".

"Budeme hrát pouze podle pravidel UEFA, se státní hymnou a vlajkou, jinak se zápas neuskuteční," napsali zástupci kosovského fotbalu, kteří označili přístup Španělů za provokaci.

Kosovo vyhlásilo nezávislost na Srbsku v únoru roku 2008 a o osm let později ho do svých řad přijaly evropská fotbalová unie UEFA i světová FIFA. V kvalifikační skupině B jsou ještě Řecko a Gruzie, jež také kosovskou nezávislost neuznávají, a Švédsko.

Giggs proti Čechům Wales nepovede. Obvinění z napadení ženy ale dál odmítá Giggs proti Čechům Wales nepovede. Obvinění z napadení ženy ale dál odmítá Čtěte zde
reklama