reklama

Egypťan kvůli víře odmítl trofej pro hráče utkání, věnoval ji totiž pivovar

Muhammad Šanáví a jeden z jeho skvělých zákroků proti Uruguayi, v tomto případě proti hvězdnému Luisi Suárezovi Muhammad Šanáví a jeden z jeho skvělých zákroků proti Uruguayi, v tomto případě proti hvězdnému Luisi Suárezovi autor: Reuters
Brankář Muhammad Šanáví zářil proti Uruguayi, pivní pohár však do ruky nevzal. Jako vyznavač islámu je proti alkoholu.

Petrohrad - Brankář Egypta Muhammad Šanáví byl v pátek na fotbalovém mistrovství světa zvolen nejlepším hráčem utkání s Uruguayí, cenu ale odmítl. Vzdal se jí z náboženských důvodů: sponzorem ocenění je totiž pivovar Budweiser a Šanáví jako vyznavač islámu je proti alkoholu.

Podle ředitele egyptské reprezentace Ihába Lehety poskytl Šanáví rozhovor a zapózoval pro fotografy, ale cenu v podobě červeného pivního poháru s velkým nápisem pivovaru si nepřevzal.

Devětadvacetiletý Šanáví si cenu vysloužil svým výkonem proti Uruguayi, když zejména proti kanonýrovi Luisi Suárezovi předvedl několik výtečných zákroků. Egypt přesto nakonec prohrál 0:1, jelikož v závěru inkasoval po rohovém kopu.

Egypt je na mistrovství jednou z pěti reprezentací arabských zemí vyznávajících islám. Dalšími jsou Saúdská Arábie, Írán, Maroko a Tunisko. Cenu obdržel i Maročan Amín Harít, ale není známo, zda ji převzal.

Zděšení argentinští fanoušci. V Moskvě jim spadl na hlavy nahý muž, v nemocnici zemřel Zděšení argentinští fanoušci. V Moskvě jim spadl na hlavy nahý muž, v nemocnici zemřel Čtěte zde
reklama