Německo v generálce na MS ukončilo sérii bez vítězství

Němci slaví vlastní gól Omara Havsávího ze Saúdské Arábie. Němci slaví vlastní gól Omara Havsávího ze Saúdské Arábie. autor: Reuters
Uruguay si připsala třetí vítězství za sebou a v posledních devíti zápasech jen jednou prohrála, Němci konečně oslavili výhru.

Praha - Fotbalisté Německa v generálce na mistrovství světa v Rusku porazili 2:1 Saúdskou Arábii a ukončili pětizápasovou sérii bez vítězství. O výhře úřadujících šampionů rozhodl už v první půli zásah Timo Wernera a vlastní branka Usámy Havsávího. Za hosty v závěru z dorážky po neproměněné penaltě snížil Tajsír Džasím.

V Leverkusenu od začátku nastoupil brankář Manuel Neuer, který kvůli zranění vynechal skoro celou sezonu. Ve druhé půli ho nahradil Marc-Andre Ter Stegen a blýskl se zlikvidovanou penaltou, ale z dorážky už kapituloval.

Pro Němce šlo o první vítězství po dvou porážkách za sebou a první výhru od říjnového triumfu 5:1 nad Ázerbájdžánem v posledním kole kvalifikace. V Rusku se výběr trenéra Joachima Löwa utká s Mexikem, Koreou a Švédskem.

Uruguay se s domácími fanoušky před odletem na mistrovství rozloučila výhrou 3:0 nad Uzbekistánem. Poslední přípravný duel před šampionátem naopak nevyšel Islandu, který proti Ghaně neudržel vedení 2:0 a remizoval 2:2.

Domácí v Montevideu nad jasným outsiderem zvítězili díky brance Giorgiana De Arrascaety, z penalty se prosadil Luis Suárez a skóre uzavřel José Giménez. Uzbekistán navíc posledních deset minut dohrával bez vyloučeného obránce Akramjona Komilova.

Angličané jsou věrni tradici, Nigérie vsadila na retro. Tak vypadají dresy pro MS Angličané jsou věrni tradici, Nigérie vsadila na retro. Tak vypadají dresy pro MS Prohlédněte zde

Uruguay si připsala třetí vítězství za sebou a v posledních devíti zápasech jen jednou prohrála. Jihoamerický celek vstoupí do mistrovství přesně za týden zápasem s Egyptem a poté se ve skupině utká se Saúdskou Arábií a Ruskem.

Generálka naopak vůbec nevyšla Islandu, který nad Ghanou vedl po prvním poločase díky brankám Káriho Árnasona a Alfreda Finnbogasona. Jenže hosté po přestávce soupeře přitlačili a v 66. minutě snížil Nuhu Kasim a tři minuty před koncem vyrovnal Thomas Partey. Nováček mistrovství světa a čtvrtfinalista Eura tak už pět zápasů čeká na výhru, čtyřikrát přitom prohrál.

Přípravná fotbalová utkání před mistrovstvím světa:

Montevideo: Uruguay - Uzbekistán 3:0 (1:0)

Branky: 32. De Arrascaeta, 54. Suárez z pen., 73. Giménez. ČK: 79. Komilov (Uzb.).

Reykjavík: Island - Ghana 2:2 (2:0)

Branky: 6. Árnason, 40. Finnbogason - 66. Kasim, 87. Partey.

Moskva: Írán - Litva 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Ansárífárd.

Osijek: Chorvatsko - Senegal 2:1 (0:0)

Branky: 63. Perišič, 78. Kramarič - 48. Sarr.

Lugano: Švýcarsko - Japonsko 2:0 (1:0)

Branky: 42. Rodriguez z pen., 82. Seferovic.

Leverkusen: Německo - Saúdská Arábie 2:1 (2:0)

Branky: 8. Werner, 43. vlastní Havsáví - 84. Džasím.