reklama

Reprezentační kouč Cruyff prý bral moc, ekvádorského šéfa fotbalu to stálo místo

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Ekvádorská fotbalová federace odvolala svého prezidenta Francisca Egase za porušování interních regulí. Členové vedení Egasovi mimo jiné vyčítají překročení rozpočtu při angažování Jordiho Cruyffa do role trenéra reprezentačního týmu.

Podle funkcionářů Egas při vyjednávání se synem legendárního Nizozemce Johana Cruyffa a novým sportovním ředitelem Antoniem Cordónem nedodržel dohodu o maximálním rozpočtu čtyři miliony dolarů.

"S překvapením jsme zjistili, že nebylo respektováno rozhodnutí rady a rozpočet na tyto kontrakty se zvýšil na šest milionů dolarů," uvedlo vedení svazu v odůvodnění Egasova odvolání. Podle dokumentu je tato částka "naprosto mimo ekonomickou realitu země a federace".

Egas podle vedení také lhal o tom, že si trenéři a realizační tým reprezentace v době koronavirové krize nechali snížit plat o 70 procent. "Šlo jen o odložení části výplaty, ne o redukci," uvedli členové rady.

Nový viceprezident ekvádorské federace Carlos Galarza novinářům řekl, že svaz bude s Cruyffem jednat. "Buď se dohodneme na dočasném přerušení kontraktu, nebo na redukci mzdy až o 70 procent. O tom sice Egas mluvil, ale ve skutečnosti Cruyff inkasoval 35 procent a zbylých 65 procent má dostat později," uvedl jeden ze signatářů rezoluce o odvolání šéfa svazu.

Šestačtyřicetiletý Cruyff byl jmenován trenérem Ekvádoru v lednu, dva měsíce před plánovaným startem jihoamerické kvalifikace o postup na mistrovství světa v Kataru 2022. Kvůli pandemii koronaviru však bývalý hráč Barcelony či Manchesteru United své nové svěřence ještě nevedl a od března je doma ve Španělsku.

reklama