reklama

Vida provokoval Rusy kvůli Ukrajině, FIFA ho za to jen napomenula

Domagoj Vida Domagoj Vida autor: Reuters
"Tohle vítězství je pro Ukrajinu," prohlásil po penaltovém vítězství Vida. Za politické prohlášení ale nakonec trestán nebude.

Moskva - Chorvatský stoper Domagoj Vida vyvázl jen s napomenutím za provokování Rusů a oslavování Ukrajiny po postupu do semifinále mistrovství světa. Devětadvacetiletý fotbalista provolával slávu země a klubu Dynama Kyjev, za který léta hrál. Federace FIFA jej za to pouze varovala. Mnohem přísnější trest za stejný prohřešek dostal manažer reprezentace Ognjen Vukojevič, kterého chorvatský svazu propustil.

Vida pomohl v sobotu Chorvatsku do semifinále na úkor domácího Ruska gólem v prodloužení i proměněnou penaltou v rozstřelu. Na sociální sítě poté umístil video, v němž vítězství věnoval Ukrajině. FIFA se záznamem zabývala a v neděli večer rozhodla, že obránce Besiktase Istanbul trestat nebude.

"Sláva Ukrajině! Tohle vítězství je pro Ukrajinu a Dynamo Kyjev! Chorvatsko do toho!" křičel Vida rusky spolu s bývalým spoluhráčem z Dynama Vukojevičem. Oba později tvrdili, že šlo jen o vtip a vzkaz neměl politický podtext. Podle svazu si to však bylo možné tak vyložit a proto reprezentačního manažera propustil.

reklama