reklama

Žaloba o necelou jednu korunu. Kouč dovedl japonské fotbalisty na mistrovství světa, přesto skončil

Vahid Halilhodžič Vahid Halilhodžič autor: Reuters
Bosenský trenér Vahid Halilhodžič nesouhlasí s tím, že by nedostatečně komunikoval, což měl být důvod jeho vyhazovu.

Tokio - Bývalý trenér japonské fotbalové reprezentace Vahid Halilhodžič žaluje tamní svaz v čele s jeho předsedou Kozou Tašimou o symbolický jeden jen (v přepočtu ani ne korunu). Nelíbí se mu, že byl bez bližšího vysvětlení propuštěn dva měsíce před začátkem mistrovství světa v Rusku, kam Japonce dovedl. Ve funkci jej nahradil dosavadní technický ředitel svazu Akira Nišino.

Halilhodžič vedl "Modré samuraje" od roku 2015, a přestože splnil úkol postoupit na šampionát, byl v dubnu odvolán. Tašima nečekaný krok odůvodnil nedostatečnou komunikací, což šestašedesátiletý Bosňan odmítá.

"Kdyby měl Tašima jiné důvody k Vahidově odvolání, tak je to v pořádku, ale zdůvodnit to pouze špatnou komunikací je nepřijatelné," uvedl Halilhodžičův právní zástupce v žalobě. "Je to věc cti, proto požadujeme, aby svaz uznal chybu a omluvil se. A jeden jen Tašima v peněžence určitě najde," dodal.

Japonci, kteří se na závěrečný turnaj kvalifikovali pošesté v řadě, se ve skupině H utkají s Kolumbií, Senegalem a Polskem. Jejich maximem na MS je osmifinále z let 2002 a 2010.

Varujte papeže, finále Ligy mistrů ohrožuje jeho život. František se za Liverpool asi modlit nebude Varujte papeže, finále Ligy mistrů ohrožuje jeho život. František se za Liverpool asi modlit nebude Čtěte zde
reklama