reklama
18:00 • Kvalifikace MS 2018 • 9. kolo
1:2
Ázerbajdžán - vlajka
Ázerbájdžán
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
  • 55. Afran Ismajlov (pen.)
  • 35. Jan Kopic
  • 66. Antonín Barák

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání devátého kvalifikačního kola na fotbalové MS mezi Ázerbajdžánem a Českem. Duel dvou již nepostupujících celků začne ve čtvrtek 5. října v 18:00.

Domácí Ázerbajdžán už na postup ze skupiny dosáhnout nemůže, přesto si může připsat velmi cenný skalp silného soupeře. V tabulce kvalifikační skupiny C na třetím místě se ziskem 10 bodů. V posledním kvalifikačním duelu na začátku září přehrál Ázerbajdžán doma San Marino 5:1. Na závěr kvalifikace pak čeká fotbalisty z hranice Asie a Evropy souboj na půdě Německa.

Fotbalisté Česka o možnost proklouznout na světový šampionát 2018 v Rusku již také definitivně přišli. Rozhodla o tom zářijová porážka v doposud posledním kvalifikačním utkání se Severním Irskem, kde Jarolímovi svěřenci padli 0:2. Do Ázerbajdžánu míří ovšem i přes to, že Češi nemohou postoupit, silná sestava. Čechům patří v tabulce skupiny C čtvrtá příčka, o bod právě za svým dnešním sokem.

Základní sestavy: 

Ázerbájdžán: Agajev - Mirzabekov, Gusejnov, Sadygov, Pašajev - Amirgulijev - Ismajilov, Gusejnov, Almeida, Nazarov - Qurbanov.

Česko: Pavlenka - Kadeřábek, Brabec, Suchý, Bořil - Darida, Hušbauer - Kopic, Barák, Jankto - Krmenčík. 

Lavičky:

Ázerbajdžán: Nazirov, Balajev; Garajev, Abbasov, Dadašov, Alasgarov, Šejdajev, Abışov, Madatov, Chalilzade, Gulijev. 

Česko: Vaclík, Koubek; Sýkora, Lüftner, Zmrhal, Dočkal, Falta, Souček, Kliment, Kadlec, Novák. 

Utkání bude řídit trio francouzských rozhodčích. Jako hlavního UEFA delegovala Benoita Millota, jemuž budou na čarách pomáhat Bertrand Jouannaud a Julien Pacelli.

Oba celky za doprovodu rozhodčích vkročily na trávník gigantického stadiónu v Baku. Domácí fotbalisté nastupují v modrých dresech, Češi se oděli do bílého.

Hymny obou zemí, tedy jak Ázerbajdžánu, tak Česka, dozněly a vše je připraveno k úvodnímu výkopu.

Utkání začíná! 

1

Domácí fotbalisté uvedli míč do hry a aktivně se v kombinaci usazují na útočné polovině.

2

První útočná akce domácích ale nic kloudného nepřinesla, a tak se dopředu ženou poprvé v zápase Češi.

2

Na levé straně dobře kombinovali Bořil s Janktem, nakonec jim ale balón utekl a brankář Agajev bude vykopávat.

3

Jenže brankáři Ázerbajdžánu zatím vůbec odkopy nejdou, a tak znovu poslal míč jen do autu a zadarmo zároveň zadarmo daroval Čechům. Ti se ženou opět dopředu.

4

První zajímavá šance hostů! Krmenčík si naběhl na prudký centr z levé strany, na hranici malého vápna zůstal úplně sám, ale balón hlavou poslal jen do rukavic brankáře!

5

Po chybě Jankta se dopředu vydal Almeida, ale přesnou přihrávku na Nazarova nenačasoval. Pozorný Pavel Kadeřábek pohotově zasáhl ve skluzu.

6

Hušbauer poslal ve středu hřiště faulem k zemi Davida Husejnova, Ázerbajdžán rychle rozehrává.

7

Nakonec dostal míč vzduchem k levé lajně Pašajev, ten byl však okamžitě dvojicí soupeřů zdvojen, a tak se kličkou k centru neprotáhl.

8

Kadeřábek se rozběhl po pravé straně a po průnikové přihrávce to chvíli vypadalo, že půjde sám na branku. Balón sice nezpracoval ideálně, ale i přesto se dostal k přesnému centru, nicméně Krmenčík ve vápně svou dravost neprokázal.

9

Zatím sledujeme oboustranně velmi svižné utkání, Jarolímovi svěřenci jsou mírně aktivnější a snaží se hrozit zejména z křídelních akcí.

10

Češi po útočném faulu o míč opět přišli, jejich soupeř kombinuje kolem středu hřiště.

11

Poprvé v permanenci také Jiří Pavlenka, a to po akci Nazarova, který si zleva navedl míč, přehodil si jej rychle z pravačky na levačku, ale nártem pouze vyprášil náruč připraveného brankáře německých Brém.

Daniel Kinc
5. 9. 2017
reklama