0:0
Španělsko
82. De Rossi (z penalty)
55. Vitolo

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z kvalifikačního utkání na MS 2018, ve kterém se střetnou reprezentační týmy Itálie a Španělska v rámci skupiny G. Utkání začíná ve 20:45.

Itálie: Buffon - Barzagli, Bonucci, Romagnoli - De Rossi - Florenzi, Montolivo, Parolo,  Montolivo, De Sciglio - Eder, Pelle

Náhradníci: Donnarumma, Perin - Astori, Belotti, Bernardeschi, Bonaventura, Candreva, Darmian, Gabbiadini, Immobile, Ogbonna, Verratti

Španělsko: De Gea - Alba, Ramos, Pique, Carvajal - Iniesta, Busquets, Koke - Silva, Costa, Vitolo

Náhradníci: Reina, Rico - Alcantara, Callejon, Nacho, Herrera, Lucas, Martinez, Morata, Nolito, Paco, Roberto

Kvalifikační boje dnes pokračují druhým kolem. V dnešním zápase se utká domácí Itálie, která bude hostit tým Španělska. Oba týmy zatím získaly tři body.

Italové se v prvním zápase utkali s výběrem Izraele, kterou porazili 3:1 (Pelle, Candreva, Immobile).

Španělé na domácím hřišti porazili Lichtenštejnsko 8:0 (2xCosta, 2xSilva, 2xMorata, Roberto, Vitolo)

V dnešním utkání tedy půjde o to, který z týmů dokáže být stoprocentní a zůstane v čele skupiny G.

Aktéři dnešního zápasu si vyslechli národní hymny. Obzvlášť při té italské šel mráz po zádech. Je jasné, že Italové zde budou mít skvělou podporu od svých fanoušků.

1

O výkop dnešního zápasu se postrarali Španělé

1

Romagnoli zastavil španělský útok.

3

Španělé kombinují u šestnáctky soupeře, ale kombinace nevede k ohrožení italské branky.

4

Italové se dlouho nemohli dostat k míči. Povedlo se jim to až po jednom z nepřesných centrů španělů. Přihrávkami v těsné blízkosti brankové čáry ohrozili také Buffona.

5

Španělé dostali první možnost přímého kopu, který rozehrával Koke. Jeho dlouhý centr odvrací italská obrana.

7

Vitolo se pokusil kolmicí uvolnit Costu. Obránci jej však dokázali čistě zastavit.

9

První rohový kop pro Španěly.

9

K němu se postavil David Silva. Jeho centr však pohodlně stáhl ze vzduchu Buffon, který zakládá útočnou akci.

11

Španělé opět nastěhovaní na polovině soupeře.

11

Do skvělé příležitosti se dostal Iniesta, který kličkoval ve velkém vápně. Jeho střela však postrádala nejen razanci, ale také přesnost. Buffon střelu, která letěla doprostřed branky snadno chytá.

14

Přihrávka na Pellého byla nepřesná. Ten i přesto svému spoluhráči děkuji.

14

Silva se dostával do zajímavé situace. Jeho střelu však blokuje jeden z bránících hráčů.

15

Koke hledal kolmicí ve vápně nabíhajícího Costu. Ten se však k balonu nedostal.

16

Diego Costa zatáhl za dres jednoho z protihráčů. Rozhodčí vše viděl a přerušuje hru.

17

Costa se objevil v zajímavé situaci v šestnátce soupeře. Jeho střelu však pohotově zblokoval jeden z bránících hráčů.

19

David Silva střílel ze střední vzdálenosti. Svou střelou ale trefuje bránícího hráče, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru. Španělé rozehrají rohový kop.

20

Iniesta dlouhým centrem našel hlavu Piqueho. Jeho hlavička však byla zblokována obráncem soupeře. Další rohový kop pro Španěly.

21

Rohový kop Davida Silvy odvrací hlavičkou jeden z obránců.

22

Za postranní čárou bude ošetřován Jordi Alba.

22

Zranění Jordiho Alby si nakonec žádá střídání! Na hřiště se tak podívá Nacho.

25

Pelle teď podrazil Iniestu. Španělé mají možnost přímého kopu z poměrně velké vzdálenosti.

25

Přímý kop neohrozil Buffonovu branku. Další situace však ano. Iniesta centrem našel přesně hlavu Ramose, který předkládal balon na nabíhajícího Piqueho. Jeho hlavička míčí doprostřed branky, kde je Buffon připraven.

27

První žlutou kartu dnešního zápasu si z blízkosti prohlédl Sergio Busquets.

28

Ošetření musí vyhledat Ital Montolivo, do kterého po odehrání balonu zajel Ramos. Italští náhradníci se začínají rozcvičovat.

30

Montolivo se do dnešního zápasu již nezapojí. Na hřišti ho nahradil Bonaventura.

31

Ramos si nejprve povodil Pelleho a ten jej následně stáhl k zemi.

31

Další rohový kop pro Španěly. K němu se staví David Silva. Ten neposílá centr do vápna, ale na krátko si vyměňuje balon se svým spoluhráčem.

33

Z této akce Španělé vytěžili pouze další rohový kop. Tentokrát se Silva rozhodl pro centr. Ten ale chytá Buffon do svých rukavic.

34

Barzagli vyvezl míč směrem kupředu. Jeho nepřesný centr zpracovává Bonaventura rukou. Rozehrávat budou Španělé.

36

Z Davida Silvy si teď italský obránce sedl doslova na zadek. Přesto však dokázal zabránit centru, když srazil balon za brankovou čáru. Následuje rohový kop Španělska, který Buffon stahuje ze vzduchu.

38

Italové se teď sami nepřesnými přihrávkami dostávají pod tlak. Míč končí v zámezí.

40

Další rohový kop po úniku Španělů. Silva rozehrává nakrátko. K ohrožení branky nedošlo ani nyní.

41

Na druhou stranu uháněl Eder, který však akci raději přibrzdil a hledal svého spoluhráče.

42

Silvův centr nenašel nikoho ze spoluhráčů ani soupeřů a končí v autu.

43

Eder teď posílal zajímavý centr, který kryje De Gea. Italská lavička se vzteká a dožaduje se penalty po zákroku na Edera.

44

Po souboji s Bonuccim ve středu hřiště je potrestán žlutou kartou Victor Vitolo.

45

Další žlutá karta pro Španěly a opět je u toho Bonucci. Proti pravidlům se provinil Diego Costa, který rukou sáhl do obličeje Itala.

45

Rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec hrací doby.

45+2

Silva teď poslal do úniku Diega Costu, který je však v ofsajdu.

V první půli se již nic nestane, rozhodčí posílá oba týmy do kabin.

V prvním poločase byli daleko aktivnějším týmem Španělé, kteří vyprodukovali šest střel. Buffon však musel zakročit pouze pro dvěma. Španělé celý poločas tvořili hru, zatímco Italové se soustředili pouze na obranu. Druhý poločas ukáže, zda tato taktika pomůže domácím k bodovému zisku.

47

Italové brzy přicházejí o balon, u kterého jsou tak opět Španělé.

47

Romagnolli fauluje ve středu hřiště.

48

Costa se teď rozhodl ke střele, kterou blokuje jeden z obránců. Španělé zahrávají rohový kop.

48

Silva centruje na první tyč. Další roh

49

Koke hledal Iniestu na hranici vápna. Ten jeho přihrávku evidentně nečekal.

50

Po jednom z tvrdých zákroků obdrel žlutou kartu Marco Parolo.

51

Italové si nerozuměli u autového vhazování a u míče jsou tak opět Španělé.

53

Koke teď střílenou přihrávkou hledal jednoho ze svých spoluhráčů ve vápně. Romagnoli byl však připraven.

54

Na hřišti teď ležá Busquets, kterého trefil balon do obličeje.

55

Buffon teď naprosto propadl při svém výběhu proti míči. Nepodařilo se mu ho odkopnout do bezpečí a toho využil Victor Vitolo, který bez problému trefuje prázdnou branku Itálie.

57

Na druhé straně se snažili ohrozit branku také Italové. Pelleho zakončení míří vedle branky.

60

Pelle toho dnes již více nepředvede. Na hřišti ho střídá Immobile.

61

Eder teď hodně přestřelil branku. Navíc byl v ofsajdu.

62

Bonaventura si za svůj šlapák vykoledoval žlutou kartu.

64

Centr De Sciglia byl hodně naivní. Přesto končí po zákroku jednoho z obránců za brankovou čárou. Roh pro Italy.

66

Diego Costa si teď neodpustil odkop balonu po odpískání! Za tohle měla následovat žlutá karta, která by byla již druhé pro tohoto španělského útočníka.

67

Možná i proto odchází Costa ze hřiště. Nahradí ho Alvaro Morata.

68

Ve velké šanci teď byl střelec první branky Victor Vitolo. Ten si mohl vybrat, kam pošle míč. Ten nakonec končí těsně vedle pravé Buffonovy tyče.

69

Centr z přímého kopu Italů doletěl přesně na hlavu Romagnoliho. Jeho hlavička však byla nepřesná a míří několik metrů nad branku.

72

Tak za tento zákrok vedený zezadu mohla být karta! Romagnoli ani proti verdiktu sudího neprotestuje.

72

Immobile předvedl pěkný únik. Dostihl jej však jeden ze španělských obránců, který nadějnou akci ukončil blokem.

73

Další Immobileho únik zastavuje pomezní rozhodčí pro ofsajd.

75

Koke našel svou přihrávkou Silvu na hranici vápna. Ten však nebyl připraven ohrozit Buffonovu branku.

76

Žlutou kartu obdržel Sergio Ramos.

76

Poslední střídání Italů. Ze hřiště odchází Parolo, kterého nahradí Belotti.

77

Centr z rohového kopu Italů končí na hlavě Kokeho.

78

Pique skluzem zastavil balon. Přes jeho nohy přepadl Immobile. Rozhodčí zůstává v klidu a tak Immobile po několika vteřinách válení se po trávníku vstává a v pohodě pokračuje ve hře.

80

Španělé pokračují v kombinaci. Vědí, že s balonem na svých kopačkách nemohou tento zápas prohrát.

81

Po zákroku Ramose v pokutovém území padá Eder. Italové volají po penaltě. Hlavní rozhodčí je v klidu.

82

Ale pozor! Po poradě s pomezním rozhodčím nařizuje penaltu!

82

K penaltě se staví Daniele De Rossi, který posílá míč k pravé tyči španělské branky! Je vyrovnáno.

84

Ze hřiště odchází střelec prvního gólu Vitolo. Toho nahradí Thiago Alcantara.

85

Immobile se řítil do úniku. Zastavuje ho Pique, který za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.

86

A do vedení se náhle mohli dostat Italové. Belloti překonal španělského brankáře, ale pomezní mává ofsajd.

86

Žlutá karta pro Bonnuciho.

90

Jestliže po celý zápas byli Italové pasivní, za posledních 10 minut by si zasloužili přidat branku.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2

Španělé teď mají asi poslední možnost k ohrožení Buffonovy branky.

90+3

Přímý kop nedaleko rohového praporku bude rozehrávat David Silva.

90+3

Jeho centr odvrací italská obrana. Následovat bude aut Italů a nejspíše hvizd rozhodčího.

90+4

A je tomu tak! Rozhodčí ukončuje tento zápas.

Dnešní zápas končí! Italová nakonec na svém hřišti vyválčili alespoň bod. Vzhledem k tomu, že po osmdesát minut byli svým soupeřem tlačeni do defenzivy, má pro ně tento bod cenu zlata.

Druhá půle nabídla mnohem lepší podívanou než ta první. Španělé šli do vedení 55. minutě zásluhou Vitoleho, který dokázal využít chybu Buffona a poslal balon do opuštěné branky. Vitolo mohl přidat druhou branku o 13 minut později, kdy ve velké šanci mířil těsně vedle Buffonovy pravé tyče.

Po Ramosově zákroku v 81. minutě ve vápně padá Eder a hlavní rozhodčí po poradě s pomezním nařizuje pokutový kop, který De Rossi bezpečně proměňuje střelou k pravé tyči brankáře De Gea. Italům se podařilo vstřelit ještě jednu branku. Ta ale nemohla být uznána kvůli ofsajdu.

Zápas tedy končí výsledkem 1:1 a do čela skupiny G se po výhře 2:0 nad Lichtenštejnskem posouvá Albánie, která je zatím stoprocentní.