Vlajka Brazílie  - sport
Brazílie
  • 36. Paulinho
  • 68. Silva

Vítejte u online přenosu z utkání skupiny E mistrovství světa ve fotbale mezi Srbskem a Brazílií. Zápas začne 27. května ve 20:00.

Srbsko vstoupilo do mistrovství skvěle. V zahajovacím duelu zásluhou branky Kolarova z přímého kopu porazilo 1:0 Kostariku a ve druhém utkání ho čekalo Švýcarsko. V něm hned v páté minutě poslal Srby do vedení Mitrović, ale ti nakonec náskok neudrželo. Krátce po pauze nejprve srovnal Xhaka a v samotném závěru strhl vítězství na stranu Švýcarů Shaqiri. Aktuálně tak Srbsku náleží 3. místo ve skupině E a jistotě postupu potřebují porazit favorizovanou Brazílii.

Brazílie se v první zápasu nepočínala zrovna nejlépe. Po brance Coutinha z 20. minuty sice vedli, ale v 50. minutě srovnal Zuber a střetnutí tak skončilo remízou 1:1. Ve druhém utkání se rovněž dlouho schylovalo dalšímu nerozhodnému výsledku. Nakonec však kostarickou hráz zlomil v první minutě nastavení Coutinho a o pár chvilek později pečetil výhru 2:0 Neymar. Kanárci tak sídlí na čele skupiny se 4 body a k postupu do osmifinále jim stačí jediný bod.

Vzájemná utkání

Oba týmy se spolu doposud potkaly jen jednou. V rámci přátelského zápasu v roce 2014 se díky výhře Freda radovala z výhry 1:0 Brazílie.

Úvodní sestavy:

Srbsko: Stojković - Antonio Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov (C) - N. Matić, S. Milinković-Savić - Tadić, Ljajić, Kostić - A. Mitrović.
Náhradníci: Dmitrović, P. Rajković - Ivanović, Rodić, Spajić, D. Tošić, Grujić, Milivojević, A. Živković, Prijović, Jović, Radonjić.

Brazílie: Alisson - Fagner, Silva, Miranda (C), Marcelo - Paulinho, Casemiro - Willian, Coutinho, Neymar - Jesus.
Náhradníci: Cássio, Ederson - Danilo, Luís, Geromel, Marquinhos, Renato Augusto, Fernandinho, Fred, Costa, Firmino, Taison.

Rozhodčí: Faghani - Sochandan, Mansouri

Prohlédněte si prozatimní výsledky šampionátu, ale také zbývající program základních skupin a vyřazovací fáze.

Dnes se na mistrovství světa odehrála další dvě utkání, které završily dění ve skupině F. Zde se zrodila obrovská senzace, jelikož Německo podlehlo díky dvěma gólům v nastavení jihokorejské reprezentaci a z mistrovství tak odjíždějí s ostudou již po základní skupině. Do osmifinále naopak proklouzli Švédové, kteří porazili Mexiko 3:0 a společně s Mexičany postoupili do dalších bojů.

Hlavní rozhodčí se svými kolegy právě přivedl aktéry dnešního duelu na hrací plochu, kde za malou chvíli budou znít hymny obou zemí.

Hymny jsou v tuto chvíli minulostí a oficiální část tak máme za sebou. Za malou chvíli začínáme.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Neymar si sice hned v první minutě připsal jesle, ale vzápětí míč ztratil a hrát mohou pro změnu Srbové.

2.

Neymar poté ovšem táhl rychlý kontr Brazilců. Pak skvěle posunul balón na střed Coutinhovi, který zpoza vápna nastřelil jen v ofsajdu stojícího Jesuse. Rozehrávku si tak bere na starost gólman Stojković.

3.

Poté je faul pískán Kolarovovi, který v souboji s Willianem hrábl rukou do obličeje brazilského hráče.

4.

Sudí s hodně velkým zpožděním odmával ofsajd Jesuse a akce Brazílie tak nemohla pokračovat dále.

5.

Nedovoleně si posléze počínal na půlící čáře také Willian, který svedl další souboj s Kolarovem. Tentokrát z něj jako vítěz vzešel kapitán Srbska.

6.

Tadić si nyní krásně obhodil Mirandu a už postupoval s míčem do pokutového území. Na poslední chvíli ho však stačil zakřižovat Thiago Silva, jenž zažehnal vznikající nebezepečí.

7.

Na Mitroviće si poté naskočil Thiago Silva a srbskému útočníkovi je pískán nedovolený zákrok. Mezitím možná vznikl další problém brazilskému trenérovi, jelikož Marcelo signalizuje, že nemůže pokračovat dále v utkání.

8.

Hned v úvodu duelu je tady nepříjemnost pro Brazilce, ale Marcelo ještě chvíli zůstává na hřišti, aby se Felipe Luís dostal trochu do provozní teploty.

9.

Coutinho s Neymarem si nyní pěkně vyměnili míč patičkami ve středu pole a Brazílie tak může pokračovat v útoku i nadále.

10.

Avizované střídání přichází právě teď. Zraněný Marcelo tedy opouští scénu a na jeho místo nastupuje Filipe Luís.