Zkrat, červená karta, vlastní gól. Dvouleté úsilí přišlo nazmar, láteřil trenér Slováků po prohře

6. 10. 2017 6:26
Po zkratu útočníka Róberta Maka hráli přes hodinu v oslabení, minutu před koncem si dali vlastní gól a prohráli ve Skotsku 0:1. Slovenským fotbalistům se notně vzdálil sen o účasti na mistrovství světa v Rusku.
Martin Škrtel, autor vlastního gólu, po prohře ve Skotsku
Martin Škrtel, autor vlastního gólu, po prohře ve Skotsku | Foto: Reuters

Glasgow - Těšili se, jak udělají klíčový krok k baráži o postup na mistrovství světa v Rusku, místo toho jim naděje na šampionát pořádně klesly. Slovenští fotbalisté prohráli kvalifikační duel ve Skotsku 0:1 a byl to pro ně hodně nešťastný večer.

V Glasgowě hráli Slováci po zkratu útočníka Róberta Maka od 23. minuty v deseti, přesto sahali po vytouženém bodu za bezbrankovou remízu. Jenže minutu před koncem si dal vlastní gól Martin Škrtel.

"Dvouleté úsilí přišlo nazmar," čertil se kouč Slováků Ján Kozák, a naznačil tak, že s postupem na mistrovství světa do Ruska už nepočítá. Jeho celek ztrácí před kvalifikačním epilogem na druhou příčku dva body, a chce-li pomýšlet na baráž (přímý postup ze skupiny F už má jistý Anglie), musí v neděli v Trnavě zdolat Maltu a doufat, že Skotsko nezvítězí ve Slovinsku.

Přitom stačilo uhrát v Glasgowě remízu a pak už jakkoliv porazit slaboučkou Maltu. Jenže Slovákům narušila plány 23. minuta, kdy v pokutovém území soupeře upadl Róbert Mak, za simulování dostal druhou žlutou kartu, tudíž i červenou a pakoval se do kabin.

Červená karta pro Róberta Maka

"Chlapci byli nastavení a připravení výtečně, ale po takovém zásahu do zápasu… Hrát v oslabení tak dlouho bylo hrozně těžké," posteskl si Kozák. Přesto jeho svěřenci drželi dlouho bezbrankový stav, především díky skvělým zákrokům sparťanského brankáře Martina Dúbravky, jemuž pomohlo i břevno.

Ovšem pouhou minutu před koncem už nestihl zakročit ani on, když ho překonal vlastní spoluhráč Martin Škrtel. Ten se vrhl skluzem do centru společně s protivníkem Chrisem Martinem a nešťastně poslal balon do sítě. "Gól jsme dostali po taktické chybě ve chvíli, kdy už soupeř neměl moc sil," povzdychl si Kozák.

Škrtelův vlastní gól

"Po každém zákroku jsem se snažil dál koncentrovat, pokoušeli jsme se hrát fotbal, který je nám vlastní. O to víc nás mrzí, že jsme si v posledních minutách dali vlastní gól, takhle inkasovat je těžké," hlesl Dúbravka. "V kabině je moc smutno," popsal náladu v šatně obránce Norbert Gyömbér.