reklama

Jako "Gazza". Angličanka se rozplakala po vlastním gólu

Podívejte se na vlastní gól Angličanky Laury Bassettové, jímž rozhodla o postupu Japonska do finále světového šampionátu fotbalistek.
Podívejte se na vlastní gól Angličanky Laury Bassettové, jímž rozhodla o postupu Japonska do finále světového šampionátu fotbalistek.

Edmonton - Anglická fotbalistka Laura Bassettová se stala smutnou hrdinkou nočního semifinále světového šampionátu s Japonskem. Obránkyně "Lvic" ve druhé minutě nastaveného času vlastním gólem rozhodla o vítězství asijského celku 2:1. Japonky budou v repríze minulého finále obhajovat titul proti týmu USA.

Zdrcená Bassettová se po zápase rozplakala a spoluhráčky ji dlouho nedokázaly utišit.

"Těžká porážka, hrozně těžká," posteskl si po utkání kouč Mark Sampson, jenž rovněž neskrýval červené oči. "O zápase ani mluvit nemůžu. Můžu jen říct, jak hrozně hrdý jsem na svůj tým," řekl.

Smutek hráčky Notts County připomněl slzy anglické legendy Paula Gascoigna, který podobně obrečel svoji neproměněnou penaltu v semifinálovém rozstřelu na MS 1990 v Itálii.

Plačící Paul Gascoigne na MS 1990:

To bylo také zatím naposledy, kdy se anglický fotbal probojoval do semifinále světového šampionátu. Sen o finále, které hráli (a vyhráli) pouze muži roku 1966, zůstal znovu nevyplněn.

Teď čeká Angličanky souboj o bronz s Německem, které ale ještě nikdy neporazily.

Mistrovství světa fotbalistek v Kanadě - semifinále:

Japonsko - Anglie 2:1 (1:1)

Branky: 32. Mijamaová z pen., 90.+2 vlastní Bassettová - 41. Williamsová z pen.

reklama