Müller o hattricku: Nádhera! Mohli jsme vyhrát i víc

16. 6. 2014 22:41
Thomas Müller odehrál proti Portugalsku v reprezentaci padesátý zápas a vsítil v něm svůj premiérový hattrick.
Thomas Müller nastřílel hned v prvním utkání na MS v Brazílii hattrick
Thomas Müller nastřílel hned v prvním utkání na MS v Brazílii hattrick | Foto: Reuters

Salvador - Premiérový hattrick v německém národním týmu a přesvědčivá výhra 4:0 nad Portugalskem na úvod mistrovství světa. Ofenzivní univerzál Thomas Müller snad ani nemohl lépe oslavit svůj jubilejní padesátý start v reprezentaci.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista Bayernu Mnichov potvrdil, že zatím má na světových šampionátech úctyhodnou formu i gólovou produktivitu.

Před čtyřmi lety na svém prvním MS se Müller stal s pěti góly nejlepším střelcem jihoafrického turnaje a hned v úvodním duelu v Brazílii přidal další tři trefy.

Osm gólů na MS z devíti střel

Je skoro neuvěřitelné, že mu k osmi brankám stačilo sedm utkání a především jen devět střel.

"Jsem už na třetím velkém turnaji za sebou (včetně Eura 2012), takže jsem na tlak zvyklý. Ale vstřelit tři góly v jednom zápase je nádherné," řekl Müller novinářům po šlágru skupiny G v Salvadoru.

Portugalsko poprvé pokořil ve dvanácté minutě z penalty, v nastavení prvního poločasu skóroval podruhé a v 78. minutě zkompletoval hattrick. "Každý další gól byl lepší než ten předchozí. Je to fantastické, ale zásluhu na tom má také zbytek mužstva," ocenil Müller, jenž v uplynulé sezoně vyhrál s Bayernem německou ligu i pohár.

Klíčová podle něj byla druhá německá branka. "Dvougólový náskok zvlášť v tomhle počasí byl hodně důležitý. Po třetím gólu bylo rozhodnuto. Z protiútoků jsme měli hodně šancí, mohlo to skončit ještě větším rozdílem," uvedl autor 20 reprezentačních zásahů, který byl podle očekávání vyhlášen mužem zápasu.

Zasloužil se i o přesilovku

To, že byl opravdu u všeho podstatného, dokládá i situace ze 37. minuty. Portugalský stoper Pepe mu nejprve při souboji sáhl do obličeje, a když se odchovanec Bayernu skácel na zem, frustrovaný obránce Realu ho ještě na trávníku udeřil hlavou. Rozhodčí Milorad Mažič okamžitě Pepeho vyloučil.

"Jenom jsem ucítil úder od jeho pěsti, ale příliš si nevzpomínám, co se dělo potom," přiznal Müller. Sám nervy udržel. Přestože si s Pepem vyměnil několik ostrých slov, tak se ho nedotkl. "Rád bych to viděl v televizi, opravdu nevím, zda jsme byli hlavami proti sobě. Jenom doufám, že to v televizi nevypadalo hloupě," dodal německý reprezentant.