reklama

Musíme zůstat nohama na zemi, krotí euforii dukelský Rada

Filip Rada Filip Rada autor: Milan Kammermayer
Jeden ze strůjců včerejšího vítězství Dukly Praha nad mistrovskou Viktorií Plzeň se po zápase podělil o své dojmy.

Praha - Brankář fotbalové Dukly Filip Rada považuje domácí vítězství 1:0 nad mistrovskou Plzní za velmi cenné, zároveň však upozorňuje, že pražský tým musí v následujících ligových bojích zůstat nohama na zemi.

Zatímco v prvním kole Dukla nezvládla přestřelku na Slovácku a prohrála 3:4, v sobotu na Julisce připravila Viktorii premiérovou porážku v sezoně a navíc neinkasovala. "Po těch čtyřech gólech na Slovácku jsme chtěli zlepšit defenzivu, což se nám podařilo. Porazit Plzeň 1:0 je třešnička na dortu," řekl Rada novinářům.

Dukla potvrdila, že se jí v poslední době doma daří porážet favority. Loni v srpnu v pátém kole zdolala rovněž 1:0 Spartu. "Trenér před zápasem zmiňoval, že na začátku sezony jsme chytli Spartu a taky jsme vyhráli 1:0. Nevím, v čem to je, ale je to jedno. Jsou to důležité tři body s Plzní doma, musíme zůstat nohama na zemi a soustředit se na další venkovní zápas," uvedl gólman Dukly.

Hlavní jsou tři body

"Je hezké, že jsme porazili Plzeň, ale nějak to nebereme, jestli je to Sparta, Plzeň nebo Slovácko. Pro nás je důležité, že jsme doma vyhráli a máme tři body," řekl autor vítězné branky Tomáš Berger.

Přestože jediným gólem loni rozhodl také o triumfu nad Spartou, jako specialistu na velké soupeře se nevidí. "Myslím, že to je zásluha celého mančaftu. Je hezké, že jsem dal gól zrovna já, ale nějak to neberu," prohlásil devětadvacetiletý útočník.

Rada svůj nejlepší zákrok vytáhl ve 25. minutě, kdy za bezbrankového stavu zblízka vyrazil Kolářovu střelu. "Tam byla přihrávka ze strany před bránu, netrefil to úplně čistě a dal mi trochu šanci se přesunout a zaplaťpánbůh to chytit," popsal situaci třicetiletý brankář.

Krátce po Bergerově trefě ze 77. minuty zahrávala Plzeň penaltu, ale Jan Kovařík vypálil vysoko nad branku. Při poslední plzeňské návštěvě Julisky (3:2) v březnu proměnil dva pokutové kopy Daniel Kolář, který byl v sobotu tou dobou už vystřídaný. "Nejdřív mi bliklo hlavou, že na hřišti už není Dan Kolář, takže to bylo trošku plus. Tipnul jsem stranu, ale on to přestřelil. Nevím, jestli penalta byla, nebo nebyla. Asi dneska nebyla, když to nedal," řekl Rada.

reklama