reklama

Na fotbalistu sezony kandidují Harba, Hušbauer a Dočkal

Hráčem sezony bude Dočkal, Hušbauer nebo jihlavský Harba. Hráčem sezony bude Dočkal, Hušbauer nebo jihlavský Harba. autor: CPA Eduard Erben
Nejlepším fotbalistou české ligy za sezonu 2013/14 bude jeden z trojice Bořek Dočkal, Josef Hušbauer, Haris Harba.

Praha - Nejlepším fotbalistou české ligy za sezonu 2013/14 bude jeden z trojice Bořek Dočkal, Josef Hušbauer, Haris Harba. Dvojice sparťanských záložníků a bosenský útočník z Jihlavy jsou v nominaci na hlavní cenu, která bude vyhlášena 1. června na galavečeru Gambrinus ligy.

O cenu pro trenéra roku se ucházejí Petr Rada z Jihlavy, Leoš Kalvoda ze Znojma a Vítězslav Lavička ze Sparty.

Během dnešního nominačního večera v Praze byly vyhlášeny i doprovodné ankety. Nejlepším brankářem zvolila akademie odborníků Matúše Kozáčika z Plzně, který těsně porazil sparťana Tomáše Vaclíka, autora nejvíce čistých kont v této sezoně.

Další pocty už ale patřily hráčům Sparty, kteří získali titul i Pohár České pošty právě před Plzní. Cenu pro nejlepšího obránce dokonce Sparta zcela ovládla, když za vítězným Pavlem Kadeřábkem skončili Costa a Mario Holek.

"Na začátku jsem si ani nepomyslel, že bych mohl být nejlepším obráncem, protože jsem na tento post šel jen z nouze. Jak se říká: nemáš fleka, hraješ beka. Teď už si neumím představit, že bych se vrátil do zálohy," prohlásil po převzetí ceny Kadeřábek.

"Ale že bych byl typický obránce, to zas ne. Máme hru založenou na držení míče, takže zas moc bránit nemusím. Spíš častěji útočím," dodal sparťanský obránce.

Suverénní vítězství mezi záložníky slaví Hušbauer, který s 18 góly útočí na cenu pro nejlepšího kanonýra sezony. V hlasování získal 46 bodů, zatímco druhý Dočkal osm.

Mezi útočníky kraloval kapitán Sparty David Lafata, který získal dvakrát více hlasů než druhý Harba. "Sice nemám tolik gólů jako v minulých sezonách, ale tato pro mě byla životní, protože jsem chtěl týmovou trofej a nakonec mám hned dvě," řekl novinářům Lafata. "Já osobně bych asi hlasoval pro Zbyňka Pospěcha. Dukla byla nebezpečná hlavně díky němu," dodal.

Vyhlášen byli i nejlepší rozhodčí. Mezi hlavními sudími zvítězil Pavel Královec, který pravidelně píská i v evropských pohárech. Podobně je na tom také nejlepší asistent Martin Wilczek.

Další ceny budou vyhlášeny po skončení sezony na galavečeru 1. června. Vedle hráče a trenéra sezony bude oznámeno jméno i největšího objevu, tedy fotbalisty, který nepřesáhl hranici 23 let a který v předchozích dvou sezonách neodehrál více než 15 utkání v každém ročníku zvlášť. O cenu se ucházejí Adam Jánoš (Jihlava), Patrik Hrošovský (Plzeň) a Robert Hrubý (Slavia).

Na nejlepšího cizince ligy kandidují Harba, jeho bosenský krajan Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi a sparťan Costa ze Zimbabwe.

reklama