reklama

Na fotbalové MS chce desetkrát víc fans, než je lístků

Největší zájem o lístky na MS je pochopitelně ze strany pořádajících Brazilců Největší zájem o lístky na MS je pochopitelně ze strany pořádajících Brazilců autor: Reuters
Ve druhé fázi prodeje vstupenek na fotbalové mistrovství světa v Brazílii přišlo přes 3,5 milionu žádostí. Organizátoři jich nebudou moci uspokojit ani deset procent.

Rio de Janeiro - Ve druhé fázi prodeje vstupenek na fotbalové mistrovství světa v Brazílii přišlo přes 3,5 milionu žádostí. Organizátoři jich nebudou moci uspokojit ani deset procent.

Zhruba 220 tisíc lístků mezi fanoušky v únoru rozdělí elektronické losování. Úspěšní žadatelé budou vyrozuměni do 11. března.

Asi 80 procent žádostí i lístky dorazilo z pořadatelské země. Druhá fáze prodeje začala 9. prosince a skončila dnes. Poprvé se zájemci mohli ucházet o lístky na zápasy konkrétních týmů, protože turnaj byl o dva dny dříve rozlosován. V první fázi bylo rozděleno asi 890 tisíc lístků losem a dalších 220 tisíc systémem "kdo dřív přijde, ten dřív bere".

Fanoušci z 32 zúčastněných zemí stále mohou o vstupenky žádat ve zvláštní sekci webu mezinárodní federace FIFA. Na každé utkání mají příznivci obou týmů rezervováno 16 procent lístků. Dosud FIFA obdržela žádosti o více než 95 tisíc fanoušků, k dispozici je 585 lístků pro příznivce startujících týmů.

reklama