reklama

Na každém zápase Eura 10 tisíc Čechů. Bubny nechte doma

Fanoušci se při fandění zřejmě budou muset spolehnout jen na své ruce a hlasivky. Fanoušci se při fandění zřejmě budou muset spolehnout jen na své ruce a hlasivky. autor: Ondřej Besperát
V Polsku je zakázán alkohol na ulicích i marihuana

Praha - Bubny bývají častým a velmi přínosným pomocníkem sportovních fanoušků ve vytváření skvělé atmosféry.

Fotbaloví příznivci se však na zápasech letošního Eura nejspíš budou muset obejít bez nich.

UEFA se totiž kvůli preventivním ochranným opatřením nechystá jejich používání schválit. "Je to ještě v jednání, ale zatím to nevypadá, že by byly bubny na stadionech povoleny," sdělil bezpečnostní manažer Fotbalové asociace ČR Martin Synecký.

Čtěte také:
Euro 2012: Nebezpečí nečíhá na stadionu, ale v ulicích
Polsko během ME ve fotbale obnoví kontroly na hranicích

Přesto by měla českou reprezentaci hnát bouřlivá atmosféra. Její kotel totiž bude opravdu pořádný. Z více než 42 tisíc sedadel vratislavského stadionu obsadí při každém ze tří utkání základní skupiny zhruba čtvrtinu.

Získávání vstupenek probíhalo během několika fází. V některých z nich záleželo nejen na losu či kvótách, ale také na aktivitě fanoušků jednotlivých zemí.

Proto se českým příznivcům podařilo na prostřední duel proti Řecku ukořistit 11 tisíc lístků. "A na zápasy s Ruskem a Polskem jich přijede něco přes devět tisíc," doplnil Synecký.

Prozradil také, že Bílkův výběr by měl ve všech střetnutích vystupovat jako hostující tým, a to v bílých dresech.

Marihuanu nebrat

Na samotné zápasy vás sice s bubny a jinými fandícími nástroji zřejmě nepustí, pořádný rachot však s nimi můžete spustit ve fanzóně. Ta vznikne na vratislavském náměstí a pojme až 30 tisíc návštěvníků.

I zde však budou panovat určitá bezpečnostní opatření, každý fanoušek se například bude muset při vstupu do prostoru podrobit osobní prohlídce.

Fanoušci Česko-Polsko Foto: Ondřej Besperát

Na náměstí Rynek se i mimo brány fanzóny nachází spousta hospůdek, klubů či diskoték; o zábavu bude tedy postaráno.

"Na ulicích, otevřených prostranstvích a také v prostředcích hromadné dopravy a vlacích však platí zákaz konzumace alkoholu. Celoplošně pak není povoleno ani držení a užívání drog včetně marihuany," upozorňuje Wojciech Zalewski z městského odboru pro přípravu šampionátu.

Přes přísnost některých norem však organizátoři věří, že město bude žít i mezi zápasy. Centrum Dolnoslezského vojvodství totiž nabízí spoustu dalšího vyžití. Od historických památek přes muzea, krásné zahrady až třeba po oblíbený aquapark.

"Chtěli bychom, aby se u nás fanoušci zdrželi i po fotbale," optimisticky zve k až desetidennímu vratislavskému karnevalu Zalewski.

Trénink na Euro. Připravují se policie, Platini i bojovnice s prostitucí Trénink na Euro. Připravují se policie, Platini i bojovnice s prostitucí Prohlédněte zde

Fotky z míst, kde se bude hrát fotbalové Euro 2012 Fotky z míst, kde se bude hrát fotbalové Euro 2012 Prohlédněte zde

reklama