reklama

Na Letné švihl výpověď a chystá fotbalovou bombu. Rebel Hašek míří do Besiktase

Martin Hašek Martin Hašek autor: Milan Kammermayer
Až pomine krize spojená s pandemií koronaviru, fotbalový záložník Martin Hašek s největší pravděpodobností oblékne dres Besiktase Istanbul. Podle tureckých médií se obě strany domluvily na podmínkách smlouvy.

Turecko momentálně patří mezi země nejvíce postižené koronavirovou infekcí. Místní kluby využívají pauzy Süper Lig k tomu, aby přehodnotily rozpočty, zbavily se drahých jmen a přešly na nízkonákladové varianty.

Pro Besiktas Istanbul je tak velmi lákavým objektem Martin Hašek, který v polovině března podal ve Spartě výpověď a nepřišel na trénink. Podle tureckých médií je čtyřiadvacetiletý záložník domluven s klubem, na oficiální oznámení se ovšem stále čeká.

Sparta byla s Haškem ve sporu od konce ledna, kdy syn letenské legendy odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. O bývalého hráče Bohemians 1905 se v té době ucházelo Maccabi Haifa, na jehož nabídku Sparta posléze kývla. Hašek však poté odmítl podepsat smlouvu, na níž se s izraelským klubem domluvil.

Od té doby trénoval s rezervním týmem a nedávno podle klubového webu dal Spartě ultimátum, aby byl vrácen do áčka. "Vedení klubu na tuto výzvu reagovalo odpovědí, která obsahovala požadavek, aby hráč nadále plnil v B-týmu uložené úkoly," uvedla Sparta na svém webu.

Jenže v půlce března se Hašek nedostavil na trénink a místo toho poslal na Letnou výpověď. "Klub přitom bez ohledu na kroky, které hráč v posledních týdnech učinil, plnil a byl připraven nadále plnit všechny závazky, které mu ukládala smlouva," přidala Sparta.

Letenský celek nyní bude celou záležitost řešit s příslušnými orgány. "Martin Hašek se rozhodnutím o jednostranném ukončení smluvního vztahu vystavil možnému udělení vysokých sankcí, které mu budou moci být v budoucnu jako náhrada vzniklé újmy uloženy," uvedla Sparta.

Pokud se Hašek skutečně upíše Besiktasi, nebude oprávněnost jeho výpovědi posuzovat Sbor rozhodců FAČR. Spor se přesune k odpovědnému orgánu s názvem Dispute Resolution Chamber FIFA. Konečné rozhodnutí ovšem stejně bude záviset na Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS), která mimochodem naposledy rozhodla v neprospěch Portugalce Rafaela Leaa v jeho sportu se Sportingem Lisabon.

reklama