reklama

Na Luhového byl vydán zatykač. Nechápu to, hájí se

autor: Policie ČR
Že jsem někoho napadl? Hovadina, tvrdí

Praha - Bývalý československý reprezentant a fotbalový kritik Milan Luhový má problém. Obvodní soud pro Prahu 7 na něj totiž vydal příkaz k zatčení a sedmačtyřicetiletý rodák z Ružomberoku se stal celostátně hledanou osobou. 

Luhový navíc figuruje v databázi policie už od 23. června 2010. To znamená, že státní orgány po bývalém útočníkovi pátrají už tři měsíce.  Zda po něm pátrají v důsledku způsobení trestného činu, není zatím jasné.

Čtěte také:
Postup Slovenska? Luhový: Ne. Na ty nejlepší nemáme
Policie prý ukrývá fotbalového bosse v zahraničí
Fotbalový boss zmizel i papírově, už je v databázi

"Pokud je osoba v celostátním pátrání, nemusí to znamenat, že spáchala trestný čin," uvedla na stránkách deníku Blesk policejní mluvčí Andrea Zoulová.

"Pátráme i po osobách, které nelze dlouhodobě zastihnout v místě trvalého bydliště, nebo jsou pohřešovány," dodala.

Samotný Luhový byl z vývoje událostí více než zaskočen. 

"Vůbec tomu nerozumím, nikde se neskrývám. Normálně se mi dovoláte, poskytoval jsem v tom čase rozhovory pro noviny, nikam jsem neutekl. Možná mi však přišla na moji původní adresu nějaká obsílka od soudu, kterou jsem si nevyzvedl. Jiný důvod nevidím," říká na stránkách deníku Sport. 

Zatykač kvůli napadení? Hovadina

"Se mnou nikdo nic neřešil. Hledají mě přes tři měsíce, ale já o tom nevím. Možná jsem v trvalém bydlišti nepřevzal nějakou obsílku, rozvádím se totiž. Nic jiného mě nenapadá," vysvětluje.

Ten pak odmítl i fakt, že by se trestné oznámení vztahovalo na možné napadení.

"Je to totální hovadina. Tomu se musím smát. Jsem si jistý, že nic takového u mě nehrozí. Nervu se, nevyhledávám spory a nemám sklony k agresivitě

Nejvíc ho však překvapuje fakt, že dosud nebyl zadržen. S policií totiž přicházel i nyní často do kontaktu.

"To je mi největší záhadou. Jezdil jsem přes hranice, ukazoval doklady. Dokonce platil pokutu za dopravní přestupek, i když mě zadrželi asi měšťáci. Kdyby ale policie chtěla, snadno by si mě našla," dodal bývalý reprezentant.

reklama